Türk hakem Aytekin'e sert eleştiri

Bayer 04 Leverkusen yöneticileri, dün oynanan ve 2-2 beraberlikle sonuçlanan Mainz-Leverkusen maçını yöneten Türk hakem Deniz Aytekin'i sert bir dille eleştirdi.

  1. Haberler
  2. Spor
Pazar 09.08.2009 14:40 ABONE OL
Bayer 04 Leverkusen Başkanı Wolfgang Holzhaeuser, karşılaşmadaki iki önemli pozisyonda yanlış karar verdiğine inandığı Aytekin ile ilgili olarak, ''Hakemin iki yanlış kararından dolayı iki puan kaybettik'' dedi.

Aytekin'i daha da sert bir dille eleştiren kulübün spor sorumlusu Rudi Völler, ''Hakem seyircilere uydu. Biz de o zaman gelecekte onsuz oynarız. O zaman izleyiciler düdük çaldığında faul olur. İki puanımız haksız yere elimizden alındı. Hakem farklı düdük çalarsa, doğru düdük çalarsa sahadan galip ayrılırız'' şeklinde konuştu.

Hakemin 82. dakikada Bance'ye faul yaptığı gerekçesiyle Leverkusen'in Finli oyuncusu Hyypiae'ye faul olmamasına rağmen düdük çaldığını savunan ve faul atışından ikinci golü yediklerini hatırlatan Völler, ''Bu saçmalık. Bance 2 metre boyunda ve bir sineğin müdehalesinde hemen yıkıldı. Hakem de hemen aldandı. Oyuncunun 2 metre yanında duruyorsam bu nasıl olur'' dedi.

Gekas'ın 85. dakikada Leverkusen adına attığı 3. golü de saymayan Aytekin ise bu konuda yaptığı açıklamada, ''Gekas ofsayt pozisyonunda değildi, ancak Kiessling ofsayt pozisyonundan çıkmaya çalışırken bir rakip oyuncuyu engelledi. Bu nedenle düdük çaldım'' diyerek kendini savundu.

Karşılaşmanın 42. dakikasında, bu sezon Alman 1. liginde oynamaya başlayan Eren Derdiyok Leverkusen'in ilk golünü kaydetmişti.

BUGÜN NELER OLDU