İşte skandalı çözen adam

  1. Haberler
  2. Spor
Pazartesi 10.08.2009 16:37 ABONE OL
Denizlispor-Fenerbahçe karşılaşmasının yaklaşık 40 dakika duraklamasına yol açan elektrik arızasının giderilmesine katkı sağlayan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde görevli teknisyen Metin Uçak (43), daha önce stat görevlisi olduğu için kendisinden yardım istendiğini ve stada gelerek sorunu çözdüğünü belirtti.

Uçak, kahvehanede maç seyrederken statta elektriklerin kesildiğini gördüğünü, daha sonra Gençlik ve İl Spor Müdürlüğü yetkililerinin kendisini arayarak yardım istediğini söyledi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne girmeden önce, yaklaşık 7 yıl Denizlispor'da görev yaptığını ve Atatürk Stadı'nın elektrikçisi olarak çalıştığını ifade eden Uçak, şöyle dedi:

''Kahvede maçı izliyordum. Maçın elektrik kesintisinden dolayı durduğunu gördüm. Müdürlerim beni telefonla aradılar. Daha önce Denizlispor'da çalıştığımı bildikleri için yardımcı olmamı istediler. Stadı iyi bildiğimden dolayı geldim yardımcı oldum. Şarteli tamir ederek vakit kaybetmemek için şebekeyi boşalttım. Elektriği jeneratöre verdim. Jeneratördeki elektriği de ayrı bir devre yaparak stat ışıklarının yanmasını sağladım. Stada ulaştıktan 5 dakika sonra sorun çözüldü.''

Uçak, Denizlispor'dan kovulduğu yönündeki iddianın kesinlikle yanlış olduğunu, şartları daha uygun olduğu için 2 yıl önce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne geçtiğini ve Denizli Merkez Spor Salonu'nun elektrikçiliğini yaptığını söyledi.

Uçak, stattaki arızayı giderdikten sonra, Denizli Valisi Yavuz Erkmen ve Vali Yardımcısı Mehmet Çapraz'ın kendisine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

DENİZLİSPOR MENAJERİ ÇETİN

Denizlispor Genel Menajeri Özhan Çetin de Aydem yetkilileri ve kulüp teknisyenlerinin çalışmalarıyla önce 20 dakika lambaların soğumasının beklendiğini belirterek, ''Soğuduktan sonra da şehir şebekesi devreye girmeyince, stada tamamen jeneratörden elektrik verdik'' dedi.

BUGÜN NELER OLDU