Kim Kong dönüyor

6 Mayıs 2007'de tenisi bırakan Belçikalı süperstar Kim Clijsters, bugün kortlara dönüyor. İki yıllık sürede evlenen, anne olan, babasını kaybeden Clijster'in, Cincinati'deki ilk rakibi Fransız Bartoli

  1. Haberler
  2. Spor
Pazartesi 10.08.2009 ABONE OL
Kim Clijster, 6 Mayıs 2007'de bıraktığı kortlara geri dönüyor. Belçikalı yıldız bugün Cincinati'de 12 numaralı seribaşı Fransız raket Marion Bartoli ile karşılaşacak. 23 yaşında sakatlıkların yanı sıra aile kurmak için tenisi bıraktığında, teklerde 34 WTA, 1 Grand Slam (US Open) zaferi olan Clijsters, basketbolcu Brian Lynch ile evlenmiş ve Jada Ellie isminde bir kız çocuğu dünyaya getirmişti. Ancak bu 2 yıllık dönemde babası Leo'yu akciğer kanserinden kaybeden Clijsters, "İkinci kariyerime başlıyorum. Hayatımda bir sürü şey değişti" dedi.

ESKİ GÜNLERDEKİ GİBİ
Jübilesinden sonra ilk kez bu yılki Wimbledon öncesi gösteri maçında Steffi Graf'a karşı oynayan Clijsters, performansıyla eski günlerini hatırlatırken, Rosmalen'de gösteri maçında Hollandalı Krajicek'i çok kolay yenmişti. Geçen ay da Vania King ile oynadığı iki maçı kazanan Clijsters, WTA'ya hazır olduğunu göstermişti. Çocuk sahibi olduktan sonra profesyonel kariyerlerine dönenler arasında en yakın örnek ise ABD'li Lindsay Davenport. ABD'li raket ikinci kariyerinde 3 ufak turnuva kazanmıştı. Evonne Goolagong ise 1980'de, doğum yaptıktan 3 yıl sonra Wimbledon'ı kazanmıştı.

BUGÜN NELER OLDU