Toulouse takımı kolay lokma değil

  1. Haberler
  2. Spor
Pazartesi 10.08.2009 11:14 ABONE OL
Trabzonspor Kulüp Başkanı Sadri Şener, deplasmanda Sivasspor'u yenmenin kolay bir hadise olmadığını belirterek, şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olduklarını söyledi.

Şener, Avrupa Ligi'ne katılmayı çok önemsediklerini ifade ederek, play-off turunda karşılaşacakları Fransa'nın Toulose takımının kolay lokma olmadığını belirtti. Yeğeninin düğünü nedeniyle karşılaşmayı stadyumdan değil, televizyondan izlediğini belirten Şener, "Çok güzel bir maç oldu. İki takımda iyi mücadele etti. Sivasspor'u, Sivas'ta yenmek kolay bir hadise değil. Geçen sezona göre takımı daha oturmuş gördüm. Kadroda yer alan yeni transferlerimizin de takıma uyum sağlamaları ve katkıda bulunmaları çok önemliydi. İlerleyen haftalarda daha oturmuş daha iyi bir Trabzonspor izleyeceğimizi düşünüyorum. Trabzonspor her zaman şampiyonluğun en büyük adaylarından biri
olmuştur" dedi.

Ligin ilk haftasına bakıldığında zevkli ve çekişmeli bir sezon yaşayacaklarına inandığını belirten Şener, "Ligin çok çekişmeli ve zevkli geçeceğine inanıyorum. Bu yarışta biz kendi işimize bakacağız. Son ana kadar da şampiyonluk mücadelesinin içinde olacağız. Rakiplerimizin durumu, ne yaptığı, kimleri kadrosuna kattığı beni ilgilendirmiyor. Daha oturmuş, iyi organize olabilen bir takımımız var. Çok emek ve zaman verdik. Ligi de iyi başlangıç yaparak moral bulduk. Yaptıklarımızı karşılığını alırız diye
düşünüyorum" diye konuştu.

"ÇOK ÖZEL BİR DURUM OLMAZ İSE TRANSFER YAPMAYI DÜŞÜNMÜYORUZ"

Trabzonspor Kulüp Başkanı Sadri Şener, çok özel bir durum olmadıkça transfer yapmayı düşünmediklerini belirterek, "Eksiklerimizi giderme adına önemli transferler yaptık. Yeni transferimiz Draga Gabric'inde takıma önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. İş olsun diye transfer yapmayız. Hazırlık maçlarında olsun, Sivasspor karşısında olsun iyi oynayan bir takımdan kimi keseceksiniz. Kadroda yer almayan sakat oyuncularımızda var" şeklinde konuştu.

FRANSA'NIN TOULOUSE TAKIMI KOLAY LOKMA DEĞİL

Trabzonspor'un UEFA Avrupa Ligi play-off turunda eşleştiği Fransa'nın Toulouse FC takımının kolay lokma olmadığını belirten Şener, şöyle konuştu: "Toulouse, Fransa futbolunun bir takımı. Geçtiğimiz sezon ligi 4. sırada bitirdiler. Çok kolay bir lokma değiller. Çok zor da değiller. Bizim gibi şampiyonlukları yok. Ligdeki hedefimiz kadar önemsediğimiz diğer hedefimizde UEFA Avrupa Ligi mücadele etmek. Takımımız çok iyi ve başında iyi bir hoca var. Bu ligde mücadele etmeyi çok arzuluyoruz. Avrupa Ligi'ne kalırsak Trabzonspor hem ekonomik olarak hem de marka değeri olarak önemli bir adım atmış olur. Bunu başaracak güçteyiz" açıklamasını yaptı.

BUGÜN NELER OLDU