Daum'un jokeri Deivid

Alman hocanın, birçok maçta 11'de görev vermediği Deivid'in performansından sanılanın aksine memnun olduğu ve "Her görevde başarılı oluyor. O benim jokerim" dediği öğrenildi

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum'un son dönemde en çok memnun olduğu futbolcunun Deivid de Souza olduğu öğrenildi. Birçok maçta yedek bırakmasına rağmen, Alman hocanın Brezilyalı oyuncuya kadroda yer bulamadığı için sıkıntılı olduğu ifade edildi. Fenerbahçe'nin son üç sezonunun maç kasetlerini izleyen Daum, Deivid'in özellikle Zico dönemindeki (2007-08 sezonu) performansına hayran kaldığı belirtilirken, "Zaman içinde, takımda ona rahatça performansını sergileyebileceği bir yer bulacağım. Her görevde başarılı oluyor. Deivid benim jokerim" dediği bildirildi.

TOPUZ'UN İŞİ ÇOK ZOR
Tecrübeli teknik adamın, Deivid'le sık sık görüştüğü ve oyuncusunu sürekli motive ettiği kaydedildi. Daum'un Denizlispor maçı öncesi yaptığı görüşmede Brezilyalı'ya, "Belki yedek soyunduğun için rahatsızlık duyuyor olabilirsin. Fakat sen her zaman benim en önemli silahlarımdan birisin. Oynamadığın için kendini bırakma. Her zaman hazır ol" sözleriyle hitap ettiği de gelen haberler arasında. Colin Kazım'ın yükselen performansı ve Daum'un Deivid hakkındaki düşünceleri göz önüne alındığında, 10 milyon Euro'nun üzerinde bedelle transfer edilen Mehmet Topuz'un artık kadroya girmesinin iyice zorlaştığı yorumları da yapılıyor.

BİZE ULAŞIN