Devşirme Ümitler

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, 15 Ağustos'ta Berlin'de başlayacak olan Dünya Şampiyonası'nda, Elvan ve Mey'in madalya umutlarımız olduğunu ifade etti

  1. Haberler
  2. Spor
Pazartesi 11.08.2009 ABONE OL
Almanya'nın başkenti Berlin'de 15 Ağustos'ta başlayacak olan 12. Dünya Atletizm Şampiyonası yaklaşırken, Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, milli takımı ve gündemdeki konuları değerlendirdi. Şampiyonaya katılacak milli takımın 9 atletten oluştuğunu belirten başkan Terzi, Etiyopya asıllı Elvan Abeylegesse ve Güney Afrika kökenli Karin Melis Mey'e çok güvendiğini söyledi. Terzi, "5 bin ve 10 bin metrede Elvan ve uzun atlamada da Melis Mey'den madalya bekliyoruz. Nevin Yanıt daha önce olimpiyatlarda yarı final koştu. Bu şampiyonada kendisinden final koşmasını umut ediyoruz. 3 bin metrede Aslı Çakır'dan final, Yeliz Kurt'tan da yarı final bekliyoruz'' dedi.

BAYRAK BİZİ ŞOK ETTİ
Madalya umudu bir başka sporcu olan Selim Bayrak'ın sakatlığının kendileri için tam bir 'şok' olduğunu kaydeden başkan, "Selim'in topuğunda bir iltihaplanma söz konusu. 10-15 gün sürecek bir tedavi dönemi var. Bizim için dezavantaj oldu. Bir başka önemli sporcumuz Halil Akkaş, Akdeniz Oyunları'nda üst üste 4 yarış koştu ve ardından o da bir sakatlık geçirdi. Halil'in sakatlığı şu an geçmiş durumda, ancak antrenman eksiği bulunduğundan kendisini götüremiyoruz. Aynı şekilde Türkan Erişmiş de Universiad'da yaşadığı sakatlıktan dolayı kadroda yok. Birtakım olumsuzluklar peş peşe geldi'' diye konuştu. Terzi ayrıca 2012 yılında İstanbul'un ev sahipliği yapacağı Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nın çok önemli olduğunu vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU