Messi'ye ulaşmak Obama'dan zor

Maradona'dan FIFA'nın internet sitesine ilginç sözler: "Papa'dan bile karizmatik olan Castro'ya penaltı attım. Torunumu ilk görüşüm gökyüzüne dokunmak gibiydi."

Arjantin Milli Takımı Teknik Direktör Armando Diego Maradona, FIFA'nın resmi internet sitesine verdiği röportajda birbirinden ilginç açıklamalar yaptı. İşte Maradona'nın sözleri: "Messi ile son günlerde görüşemedik. Onu çok arıyorum, ama ABD Başkanı Obama'ya ulaşmak çok daha kolay. Torunumu ilk gördüğümde çok heyecanlandım. Sanki gökyüzüne dokunmak gibiydi. O andaki duygularımı daha önce hiç inanın hiç tatmamıştım. Küba lideri Fidel Castro, nasıl penaltı attığımı göstermemi istedi. İki sandalyenin arasına geçip, 'Hadi bana penaltı at' dedi. Ben de golü attım. O yaşayan bir efsane ve ondaki karizma kimsede yok, Papa'da bile!

O KUPA HER ŞEYE DEĞER
2010 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapacak Güney Afrika'ya mutlaka gitmek ve ülkenin lideri Nelson Mandela'yı görmek istiyorum.
Futbolcularıma Dünya Kupası kazanmanın dünyanın en güzel duygusu olduğunu anlatıyorum. Oyuncu iken finallere gittiğimizde 30 gün boyunca o kupayı hayal ederdim. Sonra o kupayı elime aldığımda büyük gurur duydum. 30 gün boyunca her türlü eziyeti çekmek o kupa için değer. Çok sıkıntılı günler geçirdim. Denizin dibine indim. Kızlarım beni yeniden su yüzeyine çıkardı. Şimdi her sabah kalkabiliyorum. Biliyorum bu sözlerim size garip geliyor. Ama geçmişte üç gün uyanık kalıp üç gün sürekli uyuyan biri için her sabah kalkmak bile öyle önemli ki..."

BİZE ULAŞIN