Şaş'tan G.Saray'a tepki, F.Bahçe'ye övgü

Galatasaray'ın ve Milli Takım'ın eski oyuncularından Hasan Şaş, yorumculuğunun ilk programında eski yöneticilerine veryansın ederken Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a ise övgüler yağdırdı.

Hasan Şaş, ligtv.com.tr'de yer alan habere göre, önceki akşam oynanan Gaziantepspor - Galatasaray maçının ardından TRT Türk'teki 'Futbol Her Şeydir' programında yaptığı açıklamada Galatasaray'ı bombardımana tuttu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a ise övgüler yağdırdı.

"Galatasaray çok güçlendi. Lig şampiyonluğu başarı sayılmaz, UEFA'yı kazanmak zorundalar, transfere parayı nasıl buluyorlar bilmem. Herhalde bizden sonra Florya'da petrol bulundu. Ben 11 sene Galatasaray forması giydim kaptanlık vermediler. Takımda en eskisi de bendim. Aziz Yıldırım, Fenerbahçe için büyük bir şanstır. Onun icraatlarını tekdir ediyorum." diyen Hasan Şaş, Galatasaray'ın yeni kaptanı Arda Turan'ı uyarırken önemli açıklamalarda da bulundu

ARDA ÇOK DİKKAT ETMELİ

Galatasaray yönetimin geçtiğimiz sezon sonunda sözleşmesini yenilemeyerek yollarını ayırdığı yıldız oyuncu Hasan Şaş, yaptığı çıkışlarla, 'televizyon yorumculuğuna çabuk ısındı' dedirten sözler sarfederken, yapılan transferlerin Galatasaray'a büyük güç kazandırdığını, oluşturulan bu kadronun sadece lig şampiyonluğuyla başarılı sayılamayacağını, ikinci bir UEFA kupasını Türkiye'ye kazandırmak zorunda olduklarını söyledi.

Transferlerin kaynağının nereden geldiğini kendisinin de tahmin edemediğini söyleyen Hasan Şaş, "Vallahi bizim zamanımızda hiç böyle bir bolluk yaşamadık. Herhalde biz gittikten sonra Florya'dan petrol çıktı." diyerek ilginç bir göndermede bulundu.

Kaptanlık meselesine de değinen Hasan Şaş, Arda'nın bu görevi yerine getirecek karakterde bir oyuncu olduğunu ancak bundan sonra gerek özel hayatına gerekse davranışlarına çok dikkat etmesi gerektiğini söyleyerek, "Zamanında benim yaptığım hataları yapmamalı. Bundan sonra herkesin gözü onun üzerinde olacak. Kendine çok dikkat etmeli." tavsiyesinde bulundu.

AZİZ YILDIRIM'I TAKDİR EDİYORUM

Hasan Şaş, yönetime ince bir mesaj daha çekerek, "Ben 11 sene Galatasaray forması giydim. Fakat bana bir kaptanlık bile vermediler." ifadesini kullandı.

Geçtiğimiz sezon takımın en eskisi olmasına rağmen kendisine verilmeyen kaptanlık için sitem eden Hasan Şaş, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile ilgili sorulan bir soru üzerine de, "Sayın Aziz Yıldırım'ın icraatlarını çok takdir ediyorum. Yıldırım, Fenerbahçe için bir şanstır." yorumunda bulundu.
(CİHAN)

BİZE ULAŞIN