Yattara idmanda

Salı 11.08.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 11.08.2009 14:20
ABONE OL
Trabzonspor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Dr. İhsan Alioğlu, Yattara'nın sahalara dönmesinin iki haftayı bulabileceğini söyledi.

Alioğlu, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, takımda bazı sakat ve hasta oyuncuların bulunduğunu ifade ederek, ''Mevsim ve ortam değişiklerinde bazen hastalıklar yaşanabiliyor. Bu doğrultuda gribal enfeksiyon geçiren Gökhan, Alazinho ve Selçuk'u tedavi altına aldık'' dedi.

Yattara'nın ise hızla iyileştiğini kaydeden Alioğlu, ''Bugün idmana çıktı. Birkaç gün içinde topla buluşur diye düşünüyorum. Tekrar öz güvenini ve kondisyonunu yakalaması gerekiyor. Teknik kadro yüklemesine göre sahalara dönmesi netleşir. Ama tecrübelerime göre sahalara dönmesi 2 haftayı bulabilir'' diye konuştu.

Takımdaki genç oyuncuların durumu hakkında da açıklama yapan Alioğlu, ''Bu sezon 5 oyuncu transferi yaptık. Böyle olunca da genç oyuncuların işi zorlaşıyor. Kısacası antrenmanlarda yer alacaklar ama müsabakalara ara takımımız Trabzon Karadenizspor ile çıkacaklar'' ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'un her zaman iddialı bir takım olduğunu vurgulayan Alioğlu, ''İddialı takımlarda transfer asla bitmez. Eksik görüldüğü zaman ihtiyaçlarımızı gidereceğiz. Bu kadroyla UEFA'ya, lige ve kupaya kendimizi hazır hissediyoruz'' diye konuştu.