"18'e girmek açıkçası zorlaştı"

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 12.08.2009 10:49 ABONE OL
Fenerbahçeli futbolcu Selçuk Şahin, 2009-2010 sezonu için oluşturulan alternatifli kadronun, 18 kişilik maç kadrosuna dahi girmeyi zorlaştırdığını belirtti.

FB TV'nin sorularını yanıtlayan Selçuk, hem kendi oynadığı mevkide hem de diğer mevkilerde alternatifi bol güçlü bir ekip kurulduğunu ifade ederek, ''Her bölgede ciddi adaylar var. Her oyuncu oynamak istiyor. Ben de açıkçası oynamak istiyorum ama bu konudaki tek yetki hocamızındır. Kimi iyi görürse onu oynatıyor. Şu anda ben zaman zaman sonradan forma şansı buluyorum. Bu bende kesinlikle moral bozukluğu yaratmıyor, biraz daha fazla üstüne koyarak çalışmaya devam edeceğim'' diye konuştu.

11 kişilik kadroda yer alabilecek düzeye geldiğinde şans bulacağına inandığını anlatan sarı-lacivertli futbolcu, ''Her bölgede çok iyi oyuncular var. Hocamızın da yapacağı tek şey sadece 11 oyunuyu sahaya çıkarabilmek. Ben de hoca olsam aynı şeyi yapacaktım. Elbette bazı oyuncular yedek kalacak. 18'e girmek bile açıkçası zorlaştı. Her oyuncunun çok ciddi ve iyi çalışması lazım. Bunun da herkes farkında, bilincinde'' şeklinde konuştu.

Hedefinin formasını geri almak olduğunu, bunun için çok çalıştığını kaydeden Selçuk, ''Ancak bütün bunların hepsinin en üstünde takımın başarısı geliyor. Takım başarılı olduktan sonra oynamışız oynamamışız bir yere kadar önemli. En önemlisi Fenerbahçe'nin başarısı'' dedi.

GEÇEN SEZONDAN ALINAN DERS

Selçuk, geçen sezonun ilk haftalarında yaşadıkları puan kayıplarını sezonun sonuna kadar telafi edemediklerini, bunları hatırlayarak yeni sezona daha bilinçli başladıklarını ifade etti.

Sezona galibiyetlerle başlamanın takım için itici bir güç olduğunu anlatan Fenerbahçeli futbolcu, şöyle devam etti:

''Kazanmayı öğrenen bir takım olarak aldığımız galibiyetlerin diğer maçlarda da bize artı olarak döneceğini düşünüyoruz. Geçen sene ilk 6 maçta kötü başlayıp 10'un üzerinde puan kaybetmiştik. Sezon sonuna kadar bu fark maalesef devam etti. Sonradan toparlamamıza rağmen devam etti. Bu nedenle iyi başlamamız gerektiğinin farkındaydık. Her maçı final olarak görmeliyiz. Kaybettiğimiz puanları ileride çok arıyoruz. Sezona bunun bilincinde başladık. Tabi daha çok erken, bir maç oynadık ama çok daha disiplinli, ciddi ve her şeyin çok daha farkında olduğumuz bir sezon geçireceğiz gibi görünüyor.''
Selçuk, ligin 2. haftasında Sivasspor ile yapacakları mücadelenin zor geçeceğini ifade ederek taraftarlara verdiği mesajda, ''Şampiyonluğa oynuyoruz diye söylediğimiz bir ortamda kendi sahamızda puan yitiremeyiz. Güzel bir karşılaşma olacak. Bir yaz günü inşallah taraftarlarımız da stadı doldurur ve hep beraber eğleniriz'' diye konuştu.

ÖZER: FİZİKSEL OLARAK BİR SAKATLIĞIM KALMADI

Sağ ayak bileğindeki sakatlığının geçmesinin ardından takımla çalışmalara başlayan Özer, ''Fiziksel olarak bir sakatlığım kalmadı, psikolojik olarak bir küçük sakatlığım var'' dedi.

Sağ ayak bileğindeki sakatlığının tekrarlamaması için Fenerbahçe'ye attığı imzanın ardından ameliyat edilen Özer, durumuyla ilgili FB TV'ye yaptığı açıklamada, psikolojik sorununu antrenmanlarda ve maçlarda kısa zaman içinde gidereceğini kaydetti.

Sakatlıktan yeni çıkmış bir futbolcu olarak içinde 'Tekrarlar mı?' şeklinde korku olduğunu anlatan Fenerbahçeli futbolcu, ''Fiziksel olarak bir sakatlığım kalmadı. Şimdi sadece psikolojik olarak bir küçük sakatlığım var. Bunu da yavaş yavaş antrenmanlarda maçlarda oynaya oynaya giderebileceğimi düşünüyorum. Öncelikle hafif bir korku oluyor insanın içinde. Tekrarlar mı korkusu veya ikili mücadelelerde doğal olarak bir korku var ve kontrollü oynuyorsunuz'' diye konuştu.

Bir hafta süresince antrenmanları kontrollü yapacağını, bu sürenin sonunda yüzde yüz performans sergileyebileceğini anlatan Özer, '' Vücudumun da hazır hale gelmesi, bu da psikolojik bir korku. O da bir iki hafta alır diye düşünüyorum. Antrenmanlara başladığım zaman bu yolun yüzde 30'u diyebilirim. Geri kalan yüzde 70 maç kondisyonudur. Bunu da sadece maç oynaya oynaya yapabilirsiniz. İnşallah önümüzde de güzel maçlar var. Hazır hale geldikten sonra yavaş yavaş da maç kondisyonunu alacağım'' şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU