Şen ola İpek

İpek Şenoğlu, kortlarda esmeye devam ediyor. Amerika'da düzenlenen 2 milyon Dolar ödüllü turnuvaya katılan milli raket, partneri Shedova ile ikinci tura yükselmeyi başardı

İpek Şenoğlu, Amerika'da düzenlenen 2 milyon Dolar ödüllü Western Southern GRP Open Sony Ericsson WTA Tour'da çiftler bayanlarda ikinci tura yükseldi. Milli raketimiz, dün partneri Kazak Yaroslava Shvedova büyük bir başarıya imza attı. Şenoğlu- Shvedova ikilisi, Alla Kudryavtseva (Rus)-Olga Savcuk (Ukrayna) çiftini 6-3 ve 6-2'lik setlerle 2-0 devirdi ve 2. tur vizesini aldı. Şenoğlu-Yaroslava ikilisi, bugün 3. tura çıkmak için turnuvada 8 numaralı seribaşı olan Petrova (Rus)- Mattek (ABD) ile kapışacak. Şenoğlu mücadeleyle ilgili "Partnerim ile uyum içindeyiz. Yarı finale çıkmayı çok istiyoruz" açıklamasını yaptı.

HEDEFİ DÜNYADA İLK 30
Wimbledon'da da üçüncü tura çıkma başarısı gösteren İpek Şenoğlu, "Şu anda 65 numarayım. ABD Açık'tan sonra çiftler sıralamasında 50. sıraya ulaşmak istiyorum. Genel hedefim ise dünya sıralamasında ilk 30 içinde yer almak" dedi. Şenoğlu hakkında çıkan "Wimbledon'a banka kredisi alarak gitti" haberlerine tepki göstererek, "Eski federasyonla yaşanan sorunlar nedeniyle krediyle gittiğim şampiyonalar oldu. Şu anki federasyon desteğini esirgemiyor" ifadesini kullandı.

BİZE ULAŞIN