G.Saray'dan Mensah taarruzu

Sarı-kırmızılı ekibin teknik direktörü Frank Rijkaard, "Forvette sıkıntımız yok ama savunmaya takviye lazım" deyince yönetim harekete geçti.

  1. Haberler
  2. Spor
Perşembe 13.08.2009 10:34 ABONE OL
Hedefte ise Lyon'un elden çıkarma kararı aldığı Ganalı Mensah yer alıyor. Keita'yı Lyon'dan alan yönetici Haldun Üstünel şimdi de 26 yaşındaki Mensah'ı G.Saray'a getirmek için kolları sıvadı.

Mensah'a onay çıktı
Üstünel, güçlü fiziği ve hava toplarındaki hakimiyeti ile bilinen Lyon'lu futbolcu için hemen harekete geçti.
Nonda'nın sergilediği performansın ardından forvet transferini askıya alan Galatasaray defansa yöneldi. Sarı-kırmızılı yönetim, transferde izlenecek yeni yol haritasını belirlemek için teknik direktör Frank Rijkaard ile bir toplantı düzenlerken, hücumda herhangi bir eksiklik olmadığına karar verilerek savunmanın güçlendirilmesi konusunda fikir birliğine varıldı. Aynı toplantıda alternatifler üzerinde durulurken, Lyon'un gönderme kararı aldığı John Mensah'ın ismi ön plana çıktı.

KİRALIK İSTEYECEKLER
Ganalı futbolcuyu daha önce izleme imkanı bulduğunu kaydeden Rijkaard, "Alınırsa Galatasaray'a büyük güç katar" diye konuştu. Bu görüşmenin ardından adı 'Bay transfer'e çıkan Haldun Üstünel'in hemen harekete geçtiği belirtildi. Abdul Kader Keita'nın transferiyle ile kurulan iyi ilişkileri kullanmak isteyen Galatasaray'ın öncelikle olarak 26 yaşındaki Mensah'ı kiralama yoluna gideceği, bunun kabul edilmemesi halinde bonservisi için masaya oturulacağı ifade edildi.

BUGÜN NELER OLDU