Sırrı Baros verdi

Geçen sezon kazanmaları gereken birçok maçı taktik disiplinsizlik yüzünden kaybettiklerini belirten G.Saray'ın Çek golcüsü, Rijkaard'ın her şeyi değiştirdiğini ve takıma yeni bir hava getirdiğini ifade etti

  1. Haberler
  2. Spor
Perşembe 13.08.2009 ABONE OL
Dört ay önce Çek Cumhuriyeti Milli Takımı'nın sahasında Slovakya'ya 2-1 mağlup olduğu karşılaşmanın ardından beş takım arkadaşıyla beraber gece kulübünde görüldüğü gerekçesiyle milli takımdan uzaklaştırılan Galatasaray'ın Çek golcüsü Milan Baros, dört ay sonra döndüğü milli takım kampında sarı-kırmızılı takımın yeni teknik direktörü Rijkaard'a övgüler yağdırdı. İşte Süper Lig'in son gol kralının Çek basınına yaptığı açıklamalar: "Geçen sezon da kaliteli bir kadromuz vardı ama kupa kazanamadık. Bu sezon en büyük farkımız başımızda Rijkaard'ın olması. Geçen sezon kazanmamız gereken birçok maçı taktik hatalardan kaybettik. Bazen de teknik direktörlerin verdiği taktiği saha içinde uygulayamadık. Takım ruhunu oluşturamadık ve konsantrasyon problemi çektik. Rijkaard herşeyi değiştirdi ve takıma yeni bir hava getirdi. Artık taktik disiplinimiz var. Kadromuz da geçen sezondan çok daha kaliteli."

BEN TENİSÇİ DEĞİLİM "
Rijkaard ile iyi hava yakaladık. Takım ona saygı duyuyor. Geçen sezon gol kralı oldum ama bu beni o kadar da mutlu etmedi. Çünkü ben tenişçi değilim. Ünvanımı korumamam gereken bireysel bir spor yapmıyorum. Bir takım oyununun parçasıyım. Galatasaray'ın şampiyon olması ve bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde oynamak beni çok daha mutlu ederdi. Portekiz'de Euro 2004'de de gol kralı oldum ama milli takım olarak başarılı olamadık. Bu sezon elbette ki gol kralı olmak isterim ama geçen sezonki eksikleri çok iyi saptayan Rijkaard ile kupaları kaldıracağımıza inanıyorum."