Boumsong müjdesi

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 14.08.2009 08:44 ABONE OL
F.Bahçe, stoper adayları arasında yer alan Lyon'lu Jean-Alain Boumsong'la maddi konularda anlaşma sağladı. Buna göre, F.Bahçe, Lyon'a 4 milyon euro, futbolcuya ise yıllık 2 milyon euro ödemeyi kabul etti. Sarı-lacivertli ekip eğer Lugano ile sözleşme yenilemezse, Boumsong'a "Hemen gel" çağrısı yapacak.

Kanarya, kulübü ve futbolcunun kendisiyle her konuda anlaştı. Lugano olmazsa Boumsong haftaya İstanbul'da.

EDU'nun yerine defansa yapacağı takviyeye kilitlenen Fenerbahçe'de hareketli saatler yaşanıyor. Sarı-lacivertlilerin gönlünde yatan aslan Diego Lugano. Alternatifler ise bol. Cris, Grygera, Luisao ve Jean Alain Boumsong... Ancak Boumsong isminde karar kılındı. Lyon'da oynayan Kamerun'lu futbolcu ile ilgili çalışmalarda mutlu sona gelindi. Kanarya, Lyon'u milyon euro'ya ikna etti.

Oynatılmadı

Sızan bilgilere göre sarılacivertli yönetim, 30 yaşındaki 191 santimlik kule ile de el sıkıştı ve "Bekle" dedi. Boumsong'un, yıllık 2 milyon euro'ya "Evet" yanıtı verdiği öğrenildi. Fenerbahçe, Lugano'nun olmaması halinde Boumsong'a imza attıracak. Fransız basını bu gelişmeyi doğrularken, Fenerbahçe ile anlaşan Boumsong' un sakatlık yaşamaması için ilk lig maçında oynatılmadığı ileri sürüldü.

BUGÜN NELER OLDU