Pavlyuchenko bombası

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 14.08.2009 08:50 ABONE OL
Beşiktaş, Rus futbolunun son yıllardaki en büyük yıldızlarından biri olan Roman Pavlyuchenko'yu almak için Tottenham'la temasa geçti.

Mustafa Denizli'nin, "Bobo'yu istemiyorum. Onu satalım bir golcü alalım" sözleri menajerleri harekete geçirdi. Bobo'ya Olympiakos'tan sonra St.Etienne'nin de talip olması gözleri Beşiktaş'a çevirdi. Kartal'ın gündemine son olarak Roman Pavlyuchenko girdi. Arjantin ile oynanan ve 3-2 kaybedilen özel maçta sonradan şans bulup bir gol atan 27 yaşındaki golcünün Beşiktaş ile anlaştığı iddia edildi. Rusya basını ve goal.com sitesi, "Roman Pavluchenko, Beşiktaş'a doğru" diye yazdı.

10 MİLYON EURO

Gazeteler ve internet siteleri, "Beşiktaş, St.Etienne'nin istediği Bobo'yu satarsa Pavlyuchenko'yu alacak" iddiasında bulundu. Arjantin maçı sonrası Beşiktaş sorularını gülerek geçiştiren, "İşim var" diyen Tottenham'ın golcüsü renk vermedi. İngiliz ekibinin geçen sezon 17 milyon 400 bin euro vererek aldığı Rus yıldızın şu anda piyasa değerinin 10 milyon euro olduğu belirtiliyor. Geçen sezon Tottenham'da 28 maçta 5 gol atan Ada'da istediğini bulamadı.


TRANSFERİ BOBO KİLİTLİYOR

Pavlyuchenko, 2003-2008 arasında forma giydiği Spartak Moskova'da parladı. Bu ekiple çıktığı 121 maçta 69 gol atan 1.88'lik golcü geçen sezon Tottenham'a transfer oldu. 2003'ten beri Rusya Milli Takımı'nda da yer alan Pavlyuchenko 28 maçta 12 gol attı. Rus basını Pavlyuchenko transferinin önündeki tek engelin Bobo olduğunu yazdı.