Sercan iddiası

Yerli bir golcü arayan Galatasaray, rotasını Bursaspor'un yıldızına çevirdi. Transfer sihirbazı Haldun Üstünel'in Bursa'da Sercan Yıldırım'ın babasıyla pazarlığa oturduğu ileri sürüldü

Cuma 14.08.2009
Güncelleme: Cuma 14.08.2009
ABONE OL
Galatasaray'ın Bursaspor'un golcüsü Sercan Yıldırım ile görüştüğü ve prensipte anlaştığı haberi, dün gündeme bomba gibi düştü. Bursaspor camiasına yakın kaynaklara göre; Üstünel'in Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı'nın kapısını çalacağı belirtilse de genç yönetici Sercan konusunda yorum yapmadı. Galatasaray Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel, dün Bursa'ya geldi ve Sercan'ın babası ve aynı zamanda menajeri olan Kenan Yıldırım'la bir araya geldi. Beşevler'deki Küçüksanayi Sitesi'nde bir restaurantta buluşan ikili, yemekte milli yıldızın sarı-kırmızılılara transferini konuştu. Baba Yıldırım, teklife sıcak yaklaşsa da oğlunun kulübüyle üç yıl daha sözleşmesi olduğunu hatırlattı ve topu yeşil-beyazlı yönetime attı.

YERLİ GOLCÜ ARANIYOR
Bilindiği gibi Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, Özgür Can'ın Rize'ye kiralanmasının ardından Yaser Yıldız'ı da gözden çıkardığını yönetime bildirmişti. Baros ve Nonda'nın yanına alternatif bir golcü düşünen sarı-kırmızılılar, bu ismin yerli olmasından yana fikir birliğine vardılar. İngiliz devlerini de peşinden koşturan Sercan, Türkiye sınırlarında Cimbom'un kaliteli kadrosunda sırıtmayacak en güçlü aday. Transfer için tüm şartların zorlanacağı ileri sürüldü.