Almanya'da grip paniği

ABD Milli Takımı'nda Donovan'a domuz gribi teşhisi konunca aynı kamptan dönen Bradley ve Cherundolo'ya Almanya'da testler uygulandı. Hannover'dan üç futbolcu lig maçına çıkarılmadı

Alman Ligi'nde domuz gribi paniği... ABD Milli Takımı'nda Landon Donovan'a domuz gribi teşhisi konmasından sonra bu futbolcuyla birlikte Meksika maçına çıkan ve Almanya'ya dönen Hannover'dan Cherundolo ve Mönchengladbach'tan Bradley karantinaya alındı. Hannover'dan Vinicius ve Rosentahl de Cherundolo ile görüştükleri için dünkü Mainz maçının kadrosundan çıkarıldı. Dört futbolcuya da domuz gribine yakalanıp yakalanmadıklarının ortaya çıkması için testler yapıldığı açıklandı.

BRADLEY KADROYA ALINDI
Hannover Teknik Direktörü Hecking, ABD Futbol Federasyonu'na tepki göstererek "Bize Donovan'ın durumunu haber verseler, maçtan gelen Cherundolo'yu futbolcularımızla yan yana getirmez hemen karantinaya alırdık" dedi. Mönchengladbach'ın Bradley'in ilk testleri temiz çıkarsa bugünkü Hertha maçının kadrosuna alınacağı kararı ise Almanya'da yeni bir tartışma yarattı: "Belirtiler ortaya çıkmamış, hastalık kuluçka devresindeyse testler sağlıklı sonuç verir mi?"

ABD PANİĞİ
Domuz gribine yakalandığı belirlenen Donovan ile birlikte Meksika'ya 2-1 yenilen ABD kadrosunda yer alan Cherundolo ve Bradley' Almanya'da karantinaya alındı. Cherundolo'nun önlemler öncesi biraraya geldiği iki takım arkadaşı Rosenthal ve Vinicius'a da testler uygulanıyor. Almanya Futbol Federasyonu, domuz gribine karşı yeni önlemler almak için harekete geçti.

BİZE ULAŞIN