4 yıl daha Lugano

Uruguaylı yıldız, İtalyan takımlarıyla aylar süren pazarlıklardan sonuç çıkmayınca F.Bahçe'yle 4 yıllığına anlaştı. Lugano'nun yıllık 2.5 milyon Euro alacağı öğrenildi

Yaklaşık 2.5 aydır süren "Lugano hikayesi" Uruguaylı oyuncunun hafta arasında yaptığı açıklamada söylediği gibi Pazar günü sona erdi. 2006'dan bu yana sarı-lacivertli formayı giyen Lugano, yine F.Bahçe'yi seçti. Juventus, Roma, Lazio, Fiorentina, Genoa gibi önemli takımlarla adı sıkça anılan Uruguaylı'nın dün F.Bahçe'yle 4 yıllık sözleşme imzaladığı açıklandı. Lugano'nun yıllık 2.5 milyon Euro alacağı, bunun yarısının 'garanti' olarak ödeneceği öğrenildi. Serie A'da oynamanın, hayallerinden biri olduğunu belirten Lugano'ya Lazio'dan gelen teklifin 1.8 milyon Euro olduğu, fark nedeniyle F.Bahçe'yi seçtiği bildirildi. Lugano'nun Sion maçı kadrosuna ekleneceği ve Daum'un Uruguaylı'ya İsviçre'de görev verebileceği ifade edildi.

'FENERBAHÇE GURURLANDIRDI'
Dün öğle saatlerinde Türkiye'ye inen ve Sivas maçını tribünden izleyen Uruguaylı şunları söyledi: "Fenerbahçe'de geçen 3 yıldan sonra yine sarı-lacivertlileri seçtim. Türkiye'de kariyerimi 4 yıl daha başarıyla sürdüreceğim. Sözleşmemi yenilediğim için mutluyum. Fenerbahçe'nin büyüklüğü, taraftarlar ve ailemin Türkiye'yi sevmesi bu kararı almamda belirleyici oldu. Eminim ki, önümüzdeki 4 yıl içinde hem Avrupa'da hem de Türkiye'de önemli başarılara imza atacağız."


BİZE ULAŞIN