9 Eylül provası

Avrupa Şampiyonası'nda grubumuzda 9 Eylül'de karşılaşacağımız Polonya'yı son periyotta deviren 12 Dev Adam, Gameon Turnuvası'nda 3'te 3 yaptı. Ersan son çeyrekteki 15 sayısı ile yıldızlaştı

Pazartesi 17.08.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 17.08.2009
ABONE OL
A Milli Basketbol Takımımız, Avrupa Şampiyonası'nın ev sahibi Polonya'yı ile İngiltere'deki Gameon Turnuvası'nın finalinde devirdi ve 3'te 3 yaparak şampiyon oldu. Mücadelenin ilk üç periyodunda Tanjevic'in rotasyon merakı, Polonya'nın ekmeğine yağ sürdü. İlk yarıda rakip 6 oyuncu ile oynarken, Tanjevic 10 oyuncu kullandı. Kerem Gönlüm'ün yokluğunda elimizde 4 numaradaki tek alternatif Ersan iken, Oğuz'dan bu pozisyonda medet ummak bize ne fayda sağlar! Zaten yüzü dönük de oynayabilen Polonyalı uzunlar bizimkileri denize döktü. Ancak Ersan oyundayken dengeleri kurduk. Yani pivotumuz değişebilir ama yanında oynayabilecek tek isim var: Ersan İlyasova.

ERSAN 15 SAYI ATTI
Kerem Tunçeri'nin de sakat olması nedeniyle dün hücum organizasyonlarını Hido'ya teslim eden Tanjevic'in planları, Polonya'nın alan savunmasına takıldı. İlk periyodu 12-22 geride kapattıktan sonra ikinci çeyrekte dengeyi kursak da Polonya Lampe'nin son saniye üçlüğü ile devreyi 29-37 önde bitirdi. İkinci yarıda savunmamızı oturtamayınca son periyoda 42-49 geride girdik. Final bölümünde ise rakibi 9 sayıda tuttuk. Hido'nun hücumu yönlendirmesi ve Ersan'ın 15 sayılık mükemmel oyunu ile Polonya'yı yakaladık ve maçı 66-58 kazandık. Ada'dan İsrail, İngiltere ve Polonya galibiyetleri ile dönerken, eksiklerimizi de görme fırsatı bulduk.