Elvan kendini yaktı

10 bin metre yarışını bitiremeyen Elvan'ın, Etiyopya'daki kampında alışık olmadığı çivili ayakkabılar nedeniyle sakatlık yaşadığı ve bunu herkesten gizlediği ortaya çıktı

Dünya Atletizm Şampiyonası'nda 10 metre metrede en büyük madalya umudumuz olan Elvan Abeylegesse'nin yarışı 7200 metrede sakatlanarak bırakmasının yankıları sürüyor. Erzurum kampını yarıda keserek antrenörünün itirazlarına rağmen Etiopya'ya giden ve orada 20 gün toprak saha ve ormanda çalışan milli atletin, hiç alışık olmadığı çivili ayakkabı ile mecburen idman yaptığı, bunun sonucunda da sakatlandığı belirtildi. Elvan'ın yanındaki Rus doktorunun da federasyona "Sağlık sorunu yok" diye rapor verdiği bildirildi.

KURT'TAN TAŞ
Şampiyonada dün 800 metre seçmelerinde yarışan Yeliz Kurt, serisinde 6'ncı olup elendi. Kurt, yarış sonrası "İyi koşamadım. Bir ara bırakmayı düşündüm. Ama bitirmek için kendimi zorladım. Bıraktığım zaman bazı sporcular gibi bahane bulabilirdim. Kaybettikten sonra 'Sakat geldim. Hastaydım. Ayakkabı sıktı' demek başarısızlığa kılıf aramaktır" diyerek adeta Elvan'a göndermede bulundu.

5 BİNE İZİN ÇIKMADI
İki ayrı doktora kontrol ettirilen Elvan'ın 5 bin metreye katılması zor. Biri Belarus, diğeri İtalyan olan iki doktor da milli atletin aşil tendonundaki sakatlığı nedeniyle çarşamba günkü 5 bin metreye katılmasının kariyerini riske sokacağını bildirdiler. Bu arada Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, "Elvan'ın Akdeniz Oyunları'nda koşması sakatlığını tetikledi" iddiası için "Orada yarışmak da, Etiyopya'da kamp yapmak da Elvan'ın tercihiydi" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN