Kayserispor'dan kötü başlangıç

Turkcell Süper Ligi'nin ikinci haftasında ilk kez kendi sahasında maç oynayan Kayserispor, kötü bir başlangıç yaptı. Taraftarının karşısına yeni sezonda ilk kez çıkan sarı-kırmızılı ekip, Gaziantepspor karşısında son dakikalarda yediği golle berabere kaldı.

Taraftar beraberliğin faturasını ise yaptığı tezahüratlarla teknik direktör Tolunay Kafkas'a kesti. Maç sonra değerlendirme yapan Tolunay Kafkas, taraftarın beraberlik değil kendileri gibi bu maçtan galibiyet beklediğini hatırlatarak, "Kayserispor için faydalı olamayacağımı anladığım an ben bırakır giderim. Taraftarımızın beklentisi doğrusunda tepki gösterdiğine inanıyorum. Bizimde galibiyet almayı çok istediğimiz ve iyi hazırlandığımız maçtı" diye konuştu. Gaziantepspor maçına çok iyi hazırlandıklarını hatırlatan Tolunay Kafkas, "Kendi sahamızda ilk maçı oynayacağımız için mutlaka galibiyet alma adına gayretimiz vardı. Düşüncemiz bu yönde idi. Taraftarımıza sevinç yaşatmak istiyorduk. Ama istediğimizi alamadık. Maçın bitimine 8 dakika kala rakip golü buldu ve beraberlikle ayrıldık. Yakaladığımızı pozisyonları da değerlendiremedik." dedi.

Tolunay Kafkas, yeni transferlerin uyum noktasında bir süre daha gerektiğini anlatarak, bu sorunun bir iki hafta içerisinde ortadan kalkacağına inandığını belirtti. Kafkas, "Kamp başladıktan sonra yeni transferlerimiz takıma dahil oldu. Haliyle bütün takımlarda olduğu gibi bizimde bu futbolcu arkadaşlarımızın takıma adapte olmasını uyum sağlamasını bekliyoruz. Şuana kadar çok iyi. Ama halen uyum noktasında bir zamanın gerektiğini gördük. Gelecek haftalarda Kayserispor daha başarılı olacağına inanıyorum. Herkesin de buna güvenmesini istiyorum." şeklinde konuştu.

Bir grup taraftarın kendisine istifa etmesi yönünde tezahüratlarda bulunmasını değerlendiren Kafkas, taraftarın galibiyet beklentisinin haklı olduğuna işaret ederek, şöyle konuştu: "Tabi ki söylemleri çok dikkate almıyorum. Ama taraftarımızın beklentisi galibiyetti. Bizim de arzumuz ve hedefimiz galibiyetti. Olmadı. Ben Kayserispor için faydalı olmayacağımı düşündüğüm an bırakırım. Ama şuan böyle bir şey yok. Kayserispor ile büyük başarılar elde edeceğime inanıyorum. İyi bir kadromuz var. Taraftarımızda sabırlı olmasını ve bizlere güvenmelerini istiyoruz."

Bu arada maç bittikten sonra yere düşen Kayserispor'un genç oyuncusu Abdullah, futbol severleri korkuttu. Sağ dizinde ve ayak bileğinde sorun yaşayan Abdullah, maç sonrasında ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kayserispor Basın Sözcüsü Oğuz Ortaköylüoğlu, Abdullah'ın sağlık durumu yapılacak kontrollerden sonra belirleneceğini ifade etti.

Oğuz Ortaköylüoğlu, maçın skorunun kendilerini çok etkilemediğini dile getirerek, "Maalesef maç sırasında üzücü bir olay olmuştur. Genç bir arkadaşımız düşerek hayatını kaybetti. Bu bizi çok etkiledi ve üzüntü içerisindeyiz" dedi. Ortaköylüoğlu, yönetim olarak gencin ailesine başsağlığı dilendiğini hatırlatarak, "Olayın oluş şeklini bilmiyoruz. Aldığımız duyumlar sadece asansör boşluğu veya havalandırma boşluğuna düştüğü yönünde idi. Umarım bir daha böyle üzücü olaylar yaşamayız." ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN