Zirve Emre amade

Fenerbahçe ilk yarısı sancılı geçen maçta Sivas'ı ikinci yarıda Kazım, Emre ve Andre Santos'un golleriyle devirdi. Emre'nin kaptanlığındaki Kanarya liderliği korudu

Haftanın en renkli sınavı olarak görülen maçta F.Bahçe, Sivas'ı ikinci yarıda çözdü ve sarı-lacivertliler 71'e kadar korkarak izledikleri maçtan 3 farkla galip ayrıldılar. Gökhan çift motorlu gibi. Bir bakıyorsunuz sol kanatta atakta, bir bakıyorsunuz dönen topu sağ bekte çıkarıyor. Ceza alanında atak önlerken attığı topla takımı atağa kaldırıyor. Güiza da koşuyor, bu sezon inananı çok. Hocası gol kralı olacağı inancında. Olur, perdesi açılan maçlarda atacağı 2- 3'er golle çok alkışlanır. Ama kilit açamıyor, ilaç olamıyor.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

KADER ANI 53
Hareketi, temposu ve beceriksizliği yüksek maç oldu. Perdeyi açan Kazım ilk 30 dakikalık dilimde 3 pozisyon kaçırdı; ikisi kafa vuruşu. Ayağına çok hakim ama kafa vuruşları çok zayıf. İdmanlarda da hava toplarında zafiyet gösteriyor. F.Bahçe zorlarken 32'de defansın ikramından Kamanan yararlanamadı. Emre erken sakatlanan Alex'in yokluğunda takımı ileri taşımaya en gayretli isim oldu. 50'deki sağ ayak vuruşu 2 direkten döndü, Carlos dışarı vurdu. 53'de önce Kamanan sonra Ersen'in vuruşlarında Volkan bir 'kader' adamı oldu. 59'da Önder'in kafası direkten dönerken Sivas şansına duacıydı. Ve tablo 71'de tartışılır bir golle bozuldu. Emre'nin vuruşunu Kazım iki hamlede ağlara gönderirken perdeyi açıyordu.

SANTOS ANLATILMAZ!
Güç farkı ortaya çıkınca Sivas oyundan düştü. 81'de Emre'nin kornerine ayak bile konamayınca fark ikiye çıktı. 90'da Santos bir gol attı ki, maç 90 dakika o gol için beklenir. Burada ne yazsak boş. İyisi mi görmediyseniz bir şekilde izlemeye çalışın. Biz anlatmaya çalışıp Santos'a haksızlık yapmayalım! Sakatlanan Alex'le birlikte Mehmet, Özer gibi orta alanda yaratıcı isim yokluğunun sıkıntısını yaşayan F.Bahçe savaşma gücüyle dün gecenin 3 puan alanı oldu. Bu alkışlanacak bir görüntü. Eksikler gelip aynı gücün korunması F.Bahçe'nin bu sezonki başarı anahtarı olacak gibi.

BİZE ULAŞIN