9.4 Bile koşarım

100 metrenin harika çocuğu Usain Bolt, yeni hedefinin Dünya rekorunu 9.4 saniyeye çekmek olduğunu söyledi. Bolt'a 100'de yenilen Tyson Gay ise 200 metre kapışmasından son anda sakatlık bahanesiyle çekildi...

Pekin Olimpiyatları'nda 100 metrede 9.69 ile Dünya rekoru kıran Jamaikalı Usain Bolt, Berlin'deki Dünya Atletizm Şampiyonası'nda bu derecesini 0.11 salise geliştirerek, 9.58 ile sansasyonel bir rekora imza atarken, dünyayı bir kez daha hayretler içinde bıraktı. 22 yaşındaki Jamaikalı atlet yarışı anlatırken, "Startım çok iyiydi. 50 metre geride kaldıktan sonra, benim için zor olanın bittiğini anladım. Çünkü kalan 50 metre benim yarışımın en güçlü tarafıydı" diye konuştu. Bolt, "Sanırım 9.4 koşabilirim ama bu da son olur. Yine de ne olacağını kimse bilemez. Her şey olabilir. Kazandığım için çok mutluyum. 9.5 benim için büyük bir şey. Bunu yapan ilk insan olduğum için kendimle gurur duyuyorum. Pistte asla rekoru düşünmedim, sadece kazanmaya odaklandım" ifadesini kullandı.

TYSON GAY YİNE KAÇTI MI?
Öte yandan 100 metre sonrası gözlerin çevrildiği 200 metre yarışında dün ilginç bir gelişme yaşandı. Usain Bolt'un tek rakibi Tyson Gay 200 metreden dün gece çekildi. Sezon boyu Bolt ile koşmayıp Berlin'de kendi rekorunu kırmasına karşın Bolt'a boyun eğen Tyson Gay kasığındaki sakatlık nedeniyle 200 metrede yarışamayacağını açıkladı. Gay'in 4x100 metre bayrak yarışında Jamaikalıların karşısına çıkıp çıkmayacağı merak ediliyor.

BİZE ULAŞIN