Beş dakika yetti

Son şampiyon Beşiktaş, cezası nedeniyle Beşiktaş İnönü Stadı'nda seyircisiz oynadığı maçta 2. yarıda bulduğu gollerle galip gelmesini bildi. Siyah-beyazlı ekibe 3 puanı getiren golleri 73'te Holosko ve 78'de serbest vuruştan Tello kaydetti.

ALİ GÜLTİKEN: Usta ayaklar (SABAH)

Beşiktaş savunmasının arayı açması, orta alanda kazanılamayan ikinci toplar ve öndeki oyuncuların yeteri kadar hareketli olmaması istenen neticeyi bu yarıda getirmedi.

Öncelikli olarak ön tarafta oynayan Nihat ve Bobo'nun kanat oyuncusu olmamalarından ötürü sürekli olarak içe kat etmeleri, o bölgede top alıp verkaçlarla girmeye çalışmaları bazen katkı yaparken bazen de bu kulvarların kullanımını engelliyor. O zaman geriden gelen oyuncuların katkısına ihtiyaç duyuluyor.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...


Beşiktaş'ın usta ayakları var. Nihat, Bobo, Holosko, Tello etkili ve önemli oyuncular. Özellikle güvenli oynadıkları ve oyun içerisinde hareketli oldukları zaman kontrol edilmesi zor oyuncular. Dün akşam da bu özelliklerini ortaya koyduklarında galibiyeti getirdiler. Tadı olmayan maçın tuzuydular.

ÖMER ÜRÜNDÜL: İyi bir santrfor şart (SABAH)

Siyah-beyazlı takım ilk yarıda kopuk bir futbol sergiledi. Hücum girişimlerinde plan-program yoktu. Nobre'nin son vuruşta kaleci Ömer'den dönen organize atağı hariç başarılı bir hücum organizasyonu şekillenmedi.

İkinci yarıya Beşiktaş daha da durgun başladı. Aslında Mustafa Denizli'nin alışılmış stratejisi, işler iyi gitmiyorsa ikinci yarıya en az bir değişiklikle başlamaktır. Ancak bu kez Mustafa Denizli karşılaşmaya belli bir süre daha aynı 11'le devam etti.

Antalyaspor henüz geçen seneki bütünleşmesini tamamlayamamış. Balili formsuz ve güçsüz. Orta sahanın çalışkanlığı ve geri dörtlünün hırsı, bu maçta başarılı olmaları için yeterli olmadı. Hücum girişimlerinde kısır kaldılar ve iyi oynamayan Beşiktaş'a karşı da fazlaca pozisyon verdiler.
Hakem İlker Meral ise zorluk derecesi yüksek olmayan maçı az hatayla yönetti.

İLKER ATEŞ: Beş dakika yetti (FOTOMAÇ)

Kimse kusura bakmasın ama bu sezonun Beşiktaş'ından henüz bir şey anlamış değilim. Beşiktaş, hazırlık maçı mı kupa maçı mı lig maçı mı oynuyor, bunu henüz saptayamadım. Sessiz pazartesi gecesi çelişkilerle doluydu. Maçı iki bölüme ayırabiliriz. Birincisi hiçbir sorunun net yanıtının olmadığı ilk 70 dakika.. İkincisi de birçok soruya net yanıtlar alabileceğimiz son 20 dakika.

Ligde ilk haftayı boş geçen Beşiktaş nihayet ikinci haftanın sonlarına doğru görünmeye başladı. Tam görünürse rakiplerinin işi çok zor.

TURGAY DEMİR: İkinci köprü şart (FOTOMAÇ)

Futbol sofrası ekmeğinden, tuzundan, biberinden yani seyirciden yoksundu dün gece... O sessizlikte kapalıdaki bir pankart dikkatimi çekti, şöyle diyordu: Yokluğun cehennemin öbür adıdır! Tribünde yapılan her yanlışın para ya da saha kapatma cezası olarak kulüplere döndüğü malum...

Süper Kupa'da Yunus Yıldırım, Belediye maçında Tolga Özkalfa derken dün İlker Meral ikisini de gölgede bıraktı.. İbrahim Üzülmez'e kafa atan Yalçın'ın hareketini cezasız bıraktı.. Sizler Beşiktaş aleyhine yapılan hatalara kayıtsız kalıyorsunuz ki hakemler aynı şekilde düdük üflemeyi sürdürüyor...

BİZE ULAŞIN