Kafkas'tan ayrılık sinyali

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, geçen yıldan beri birçok maçta taraftarın kendisine yönelik istifa çağrılarında bulunmasına bir anlam veremediğini açıkladı.

Artık bu davranışın şahsı adına ağır geldiğini aktaran Tolanay Kafkas, 'Sınıra geldim' diyerek, olayların devam etmesi durumunda Kayserispor'dan ayrılabileceğinin sinyallerini verdi. Kafkas, Kayserispora karşı bir vefa borcunu ödemek için burada olduğunu ifade etti.

Gençlerbirliği ile ligin ilk haftasında deplasmanda oynanan maçta sarı-kırmızılı ekip golsüz berabere kalarak bir puan almayı başarmıştı. Kayserispor, ligin ikinci haftasında kendi sahasında Gaziantepspor'u ağırladı. Maçın son 8 dakikalık bölümünde 1-0'lık üstünlüğünü koruyamayan Kayserispor, rakibin golüne engel olamadı ve maçtan beraberlikle ayrıldı. Rakibin gol atmasının ardından bir grup taraftarın 'Tolunay istifa' tezahüratları ise ortalığı karıştırdı.

Tolunay Kafkas, maç sonrası bu söylemleri dikkate almadığını ifade ederken, bir yerel televizyonda katıldığı programda yapılanları hak etmediğini dile getirdi. Oldukça üzgün olduğu gözlenen Tolunay Kafkas, yaptığı açıklamalarla, bu tür davranışların devam etmesi durumunda ayrılacağı sinyallerini verdi. Tolunay Kafkas, başarısız olmadığını ifade ederek, "Ligi belki beklentiler doğrultusunda istenilen yerde kapatamıyoruz. Ancak ligi 5. Sırada ve 7. Sıralarda kapattık. Kayserispor tarihinde takım ilk kez 6. Yılını Süper Lig'de geçiriyor. Tarihinde ilk kez Türkiye Kupası aldık. İmkanlar nispetinde iyi bir performans çiziyoruz. Kayserispor'un geleceğini garanti altına almak adına günü kurtarmak için isim yapmış, yaşı ileri futbolcular yerine başarıya aç futbolcuları takıma kazandırdık. Hepsi ümit milli takımda forma giyen gençlerle takımın geleceğini güven altına aldığımıza inanıyorum." dedi.

Taraftarın haklı olarak başarı çıtasının yükselmesi adına beklentileri olduğunu anlatan Kafkas, "Bunun hesabını teknik heyet, yönetim ve futbolcu arkadaşlarla birlikte yapıyoruz. Ama ortada başarısızlık yokken, geçen sezon Konyaspor maçıyla başlayan istifa çağrıları da artık herkesi yıpratıyor. Bir takım gerçekler var. Maçtan sonra söylenenlerle ilgili daha öncede konuştum. Herkesin bir sınırı vardır. Dayanabileceği nokta vardır. Bunları hak etmiyorum. Namusumla çalışıyorum. Dürüst çalışıyorum. Kayserispor'un başarısı için çalışıyorum. Ama artık dayanamayacağım sınara geldim. Bir karar verirsem geri de dönmem" diye konuştu.

Tolunay Kafkas, Kayserispor'da teknik direktörlük noktasında kulübün ve başkanın kendisine önemli katkıları olduğunu hatırlatarak, Kayserispor'da kalmasının en büyük nedeni olarak kulübe vefa borcunu gösterdi.

Tolunay Kafkas, 'Kayserispor'a vefa borcum var' diyerek, bu borcunu gelecek yıllarda kendi ayakları üzerinde sağlam ve başarılar yakalayan bir kadro oluşturarak ödemek istediğini ifade etti.

Lig öncesinde kendisine gelen teklifleri de vefa borcu nedeniyle elinin tersi ile ittiğini anlatan Kafkas, şöyle konuştu; "Birkaç hafta daha bakacağım. Çünkü artık benimde insan olarak dayanabileceğim bir sınır var. Bu sınıra da geldim. Ona göre değerlendirme yapacağım."

BİZE ULAŞIN