'Oynamak istiyorum'

7 Eylül'de başlayacak Avrupa Şampiyonası'na kadar durumunun açığa çıkmasını umduğunu söyleyen Kerem Gönlüm, yarın savunmasını verecek

Radyospor'da yayınlanan Haber Özel Programı'na katılan milli basketbolcu Kerem Gönlüm, vücudunda rastlanan Cathene maddesi yüzünden ortaya çıkan durumun kendisini çok üzdüğünü ve bir an önce temize çıkmak istediğini söyledi. Milli basketbolcu programda şunları söyledi:
Şoktan kurtuldum, ama üzgünüm tabii; fakat yapılması gereken araştırmaktır. Şu anda aştırıyoruz. Çarşamba gününe kadar savunmamızı vermemiz gerekiyor. 10 gün içinde de karar verilecek.
Medyada ilk çıktığında "doping maddesi aldı" dediler. Bu yaklaşım beni çok üzdü. Çünkü bu Cathene maddesi yasak maddeler listesinde, ama doping değil. WADA'Nın yasaklılar listesinde en altta yer alıyor ve asla doping olarak tanımlanmıyor.
Bizde de kusur olabilir, ama her içtiğimi, yediğimi kontrol edemem.
13 yıldır adım basketbol dışındaki olaylarla duyulmadı. Tuğla tuğla ördüm kariyerimi. Bu olay benimle ilgili örnek sporcu izlenimini bozmayacaktır. 32 yaşındayım ve basketbola verecek çok şeyim var hala. Benim basketbola, basketbolun bana ihtiyacı var.
Umarım 7 Eylül'de başlayacak Avrupa Şampiyonası'na kadar her şey belli olur ve ben de Polonya'da arkadaşlarımla birlikte olurum

BİZE ULAŞIN