TFF alarm verdi

Aşırı sıcak ve tüm dünyayı sarsan domuz gribi tehlikesi, Futbol Federasyonu'nu harekete geçirdi. Yetkililer, sporseverleri bilinçlendirmek için 14 ilde seminer yapmaya karar verd

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), sporseverleri doğru yolda yönlendirmek için düğmeye bastı. TFF yetkilileri, tam 14 ilde başta domuz gribi olmak üzere sağlık konusuyla ilgili seminer yapmaya karar verdi. Yaz aylarında aşırı sıcak nedeniyle spor müsabakalarında ani ölümler olması, Meksika'dan tüm dünyaya yayılmaya başlayan domuz gribi tehlikesi, federasyonu bu konularda önlemler almaya zorladı. Bilindiği gibi 10 gün önce La Liga ekibi Espanyol'un kaptanı Daniel Jarque kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti. 7 Ağustos'ta yeni sezona start veren Turkcell Süper Lig'de müsabakalar oynanırken, hakemler iki devrede de oyunu durdurup su molası veriyor. Böylece futbolcuların su kaybı önlemiş oluyor.

DOMUZ GRİBİ KORKUTUYOR
Ayrıca Alman ekipleri Hannover 96 ve Borussia Mönchengladbach'ta forma giyen 4 futbolcunun domuz gribine yakalandığının ortaya çıkması, herkesi alarma geçirdi. Türkiye Basketbol Erkek Milli Takımı, geçen hafta İngiltere'de düzenlenen Game-On Turnuvası'na giderken, havaalanında maske takarak Ada'ya giriş yapmış ve bulaşıcı hastalıktan takım olarak korunmuştu. Bu gelişmeler üzerine TFF, 14 ilde sağlık konusuyla ilgili seminer yapmaya karar verdi.

BİZE ULAŞIN