Beşiktaş'ta kriz

Beşiktaş, Bozüyükspor'dan aldığı 19 yaşındaki genç yıldızı Onur'un lisansını UEFA kriterlerine uymadığı için çıkartamadı

Beşiktaş'ın Bozüyükspor'dan transfer ettiği 19 yaşındaki 10 numara Onur Bayramoğlu'nun lisansının, kulübün UEFA kriterlerine takılması nedeniyle çıkartılamadığı öğrenildi. Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF), UEFA Mali Kriterleri kapsamında, siyah-beyazlılardan önce Filip Holosko transferinde Manisaspor'a kalan 1 milyon Euro ile Bursaspor'a Aydın Karabulut'un gitmeyi kabul etmemesi nedeniyle doğan 1 milyon dolarlık borçlarını ödemesini istediği, bu nedenle 2 hafta önce yapılan lisans başvurusunu reddedildiği bildirildi. Bu sorunu çözmek için transferin son günü 1 Eylül'e kadar zamanı olan Beşiktaş yönetiminin, 1-2 gün içinde ödemelerini yaparak yeniden lisans başvurusunda bulunması bekleniyor.

'ACELE ETMİYORUZ'
Konuyla ilgili görüşünü aldığımız Mali İşlerden Sorumlu Asbaşkan Ertunç Soğancıoğlu, "1 Eylül'le dek vaktimiz olduğu için acele etmedik. Onur zaten takımla idmanlara çıkıyor. Kulüpler ile aramızdaki alacak-verecek sorununu çözdük. En kısa sürede Onur'un lisansı çıkacak. Önemli bir durum yok" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN