Süperlig panorama

FAIR PLAY LİGİ
1.Beşiktaş ...........2
2.Fenerbahçe ..........3
3.Sivasspor .........3
4.Trabzonspor .........3
5.Eskişehirspor ..4
6.Galatasaray ..........4
7.Gençlerbirliği..4
8.Antalyaspor ..........5
9.İstanbul BŞB....5
10.Denizlispor .........5
11.Gaziantep......5
12.Ankaraspor ........7
13.Kasımpaşa.....7
14.Ankaragücü .......7
15.Manisaspor ...7
16.Bursaspor ...........8
17.Diyarbakır .....8
18.Kayserispor .......10

GOL KRALLIĞI
* 2 GOL: Ceyhun (A.Gücü), Sercan (Bursa), Tazemeta (D.Bakır), Youla (Eskişehir), Güiza (F.Bahçe), Arda, Kewell (G.Saray), İ.Akın (İst.BŞB)
* 1 GOL: Vassell (A.Gücü), Meye, Murat (Ankara), Holosko, Fink, Tello (Beşiktaş), Zapotocny, Ömer (Bursa), Angelov (Denizli), Adnan, Mendoza (Diyarbakır), Mehmet (Eskişehir), Kazım, Emre, Santos (F.Bahçe), Mustafa, Nonda (G.Saray), Souza, Tabata, Beto (G.Antep), Mustafa (G.Birliği), Ali Güzeldal (İst.BŞB), Moritz, Erhan (Kasımpaşa), Aydın (Kayseri), Isaac (Manisa), Kamanan (Sivas), Ceyhun, Giray, Selçuk (Trabzon)

ASİST KRALLIĞI
* 2 ASİST: Ali Tandoğan (Bursa), Adnan (D.Bakır), Arda (G.Saray)
* 1 ASİST: Iglesias (A.Gücü), Neca, Konate (Ankara), Nobre, Nihat (Beşiktaş), Ozan İpek, Volkan Şen (Bursa), Bangoura (Denizli), Erhan (D.Bakır), Mehmet (Eskişehir), Alex, Gökhan (F.Bahçe), Kewell, Baros (G.Saray), Correa (G.Antep), Burhan Eşer (G.Birliği), Ali Güneş (K.Paşa), Cangele (Kayseri), Colman, Alanzinho (Trabzon)

HAFTANIN YILDIZLARI
V.Demirel (F.Bahçe) Gökhan (F.Bahçe) Aydın (Kayseri) Mahmut (İst.BŞB) İ.Üzülmez (Beşiktaş) Tello (Beşiktaş) Emre (F.Bahçe) Kewell (G.Saray) Youla (Eskişehir) Tazemeta (Diyarbakır) Mustafa (G.Birliği)

HAYAL KIRIKLIKLARI
Özden (Denizli) Pavlik (Kasımpaşa) Burak (Denizli) Egemen (Trabzon) Cale (Trabzon) Keller (Kasımpaşa) Braga (Denizli) Onur (Sivas) Balili (Antalya) Ersen (Sivas) Simpson (Manisa)

TOP 10
1- Arda Turan Galatasaray 491
2- Sercan Yıldırım Bursaspor 383
3- Harry Kewell Galatasaray 381
4- İbrahim Akın İstanbul BŞB 364
5- Daniel Güiza Fenerbahçe 355
6- Emre Belözoglu Fenerbahçe 349
7- Gökhan Gönül Fenerbahçe 341
8- Youla Eskişehirspor 321
9- Volkan Demirel Fenerbahçe 309
10- Ceyhun Eriş Ankaragücü 305

- ŞEREF KÜRSÜSÜ -
Gökhan Gönül
Harry Kewell
Rodrigo Tello

2.HAFTANIN SONUÇLARI
F.Bahçe-Sivasspor ..3-0 .......... Kazım, Emre, Santos
G.Saray-Denizli ......4-1.......... Kewell (2 pen), Arda, Burak Akyıldız (kk) / Angelov
Kasımpaşa-İst.BŞB .1-3 ............. Moritz / Pavlik (kk), İbrahim Akın, Ali Güzeldal
Beşiktaş-Antalya ....2-0..................... Holosko, Tello
Trabzon-D.Bakır.....1-2..Giray Kaçar / Tazemeta (2)
Eskişehir-Bursa.......3-2 . Youla (2), Mehmet Yılmaz / Ömer Erdoğan, Sercan Yıldırım
Ankara-G.Birliği .....1-1. Meye / Mustafa Pektemek
A.Gücü-Manisa .....1-1 ........... Darius Vassell / Isaac
Kayseri-G.Antep ....1-1 ............ Aydın Toscalı / Beto

HAFTANIN PROGRAMI
YARIN 19:45: Trabzon-Toulouse, 21:00: Sivas-S.Donetsk, 21:30: Sion-Fenerbahçe 21:45: Galatasaray-Tallinn CUMARTESİ (Süper Lig) 21:00: G.Birliği-Beşiktaş, İst.BŞB-Eskişehir, Bursa-A.Gücü
PAZAR 21:00: G.Saray-Kayseri, Manisa-Trabzon, Antalya-Kasımpaşa, G.Antep-Ankara
PAZARTESİ 21:00: Diyarbakır-F.Bahçe

KART RAPORLARI
SARI KARTLAR: Cihan, Ceyhun, Elyasa, Vassell (A.Gücü), Ediz, Ömer Aysan (Ankara), Erhan Güven (Beşiktaş), Ozan İpek, Ali Tandoğan, Volkan Şen, Ömer Erdoğan (Bursa), Koffi, Burak Akyıldız, Ahmet Solakel (Denizli), Adnan Güngör, Diallo, Tazemeta (Diyarbakır), Youla, Ragıp Başdağ, Doğa (Eskişehir), Kazım (F.Bahçe), Baros, Barış, Keita (G.Saray), Olcan, Zurita, Deumi, Beto, Correa (G.Antep), Jedinak (G.Birliği), İ.Akın, Sylla, Efe, Metin (İst.BŞB), Keller, Moritz (Kasımpaşa), Ali Turan, Saidou, Durmuş, Bilal, Souleymanou (Kayseri), Simpson, Yiğit Gökoğlan, İlker (Manisa), Petkovic (Sivas), Cale, Giray (Trabzon)
KIRMIZI KART: Joshua Simpson (Manisa)

HAFTANIN TEKNİK ADAMI
SEZON öncesi yaşanan maddi sıkıntılar, kaçan futbolcular ve ligin başlamasına bir haftadan az bir zaman kala kurulan kadro... Haftanın antrenörü Ziya Doğan... Beraberlik golünden sonra yaptığı Şener- Erhan değişikliği galibiyeti düşündüğünün göstergesiydi. Öne geçtikten sonra son hamlesinde savunmaya verdiği destekle oyunu soğuttu ve doğru hamlelerle Trabzonspor'dan istediğini aldı.

HAKEM RAPORU
GEÇEN sezonun 34.haftası: Avrupalı hakemimiz Cüneyt Çakır'ın yönettiği Galatasaray-Sivas maçı... Arda'nın uzaktan vurduğu top, ceza sahası çizgisindeki Nonda'ya çarparak ağlarla buluşuyor. Cumartesi günü yine Arda'nın şutu Baros'a çarparak gol oluyor. İkisinde de kaleciler kontrpiyedeler. Fakat sonuçlar arasında bir fark var. Cüneyt Çakır raporunda golü Nonda'ya, Deniz Çoban ise doğru olanı yaparak Arda'ya yazıyor. Bizlere de, Çakır'ın hatasının bu sezon tekrarlanmaması dileği düşüyor.

MESAJ KUTUSU
SİVASSPOR'UNteknik direktörü Bülent Uygun yine her zamanki 'Kadıköy şıklığı'nı sergiledi Pazar akşamı... 'Laila'ya mı yoksa Bağdat Caddesi'ne yakın olduğundan mıdır bilinmez; Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki her Fenerbahçe maçında 'İki dirhem bir çekirdek' iniyor sahaya... Aziz başkanın oturduğu yerden yedek kulübesi görünüyor mu? Başkan bu şıklığı fark ediyor mu acaba? 60.dakikada makyajı akan Bülent Hoca'ya uyarı niteliğinde bir not: İki sezondur basına yaptığı açıklamaları için tükettiği enerjiyi bu sezon fazlasıyla takımı için harcamalı! Aksi halde, bu sezon ile son iki sezon arasında ciddi farklar oluşacak. Uygun'un açıklamaları sürer gider belki ama alınan bu farklı skorlar, ligin sonundaki mâlum tabloyu kaçınılmaz hale getirir.

YORUMU 90'A TAKANLAR
AHMET ÇAKIR (ZAMAN) - Beşiktaş taraftarının ders alıp bir daha böyle cezalara yol açmaması ise herhalde önümüzdeki yüzyılda gerçekleşebilecek iyi bir dilek olur.
HAKAN YAŞAR (VATAN) -
Büyük takım hücum zenginliğinden belli olur. Daum o büyüklüğü ve ruhu getirmiş. F.Bahçe böyle oynayacaksa, maç kaybetse de alkışlanır.
MERİÇ ENERCAN (HÜRRİYET) - Trabzon'un hazırlık maçlarındaki 13 golünün 3'ü forvetlere aitti. Futbolda gol yememeyi başarırsanız, sadece kaybetmezsiniz. Atarsanız, kazanırsınız. Tabii gol atacak forvetiniz varsa!
ZEKİ ÇOL (ZAMAN) - Rijkaard, geri 4'lüyü değiştirdi. Avrupa'yı düşünerek oyuncularını dinlendirdi ve Uğur, Emre Güngör, Emre Aşık, Volkan, Barış'ı takım içi rekabete hazır tuttu.

BİZE ULAŞIN