Avrupa sınavı yaklaştı

(A) Milli Erkek ve Bayan Voleybol Takımları, Eylül ayında Türkiye'de ve Polonya'da yapılacak Avrupa Şampiyonası Finalleri için hazırlıklarını İzmir'de sürdürüyor.

3-13 Eylül tarihleri arasında İzmir ve İstanbul'da düzenlenecek Avrupa Erkekler Şampiyonası Finalleri öncesinde, İzmir'de dün bir hazırlık maçı yapan (A) Milli Takım, Kazakistan'ı 25-23, 25-21 ve 28-26'lık setlerle 3-0 mağlup etti. Ay-yıldızlı takım bugün Kazakistan ile saat 20.00'de bir hazırlık maçı daha yapacak.

Antrenör Fausto Polidori, öğlen saatlerinde yaklaşık bir saat süren bir toplantı yaparak, hataları anlattı, oyuncularını tek tek uyardı. Milli takım oyuncularına, maçlarda diyalog halinde olmaları uyarısında bulunan deneyimli antrenör, manşetlerde, bloklarda ve yardımlaşmalarda yapılması gerekenleri bir kez daha hatırlattı.

MULHEİMS TAM NOT VERDİ

Öte yandan, Avrupa Şampiyonası'nın organizasyon çalışmaları da sürüyor.

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Spor Organizasyonları Komisyonu Başkanı Pierre Mulheims, İzmir'de incelemelerde bulundu. Turnuvanın oynanacağı Halkapınar Spor Salonu ile antrenman salonlarını gezen Mulheims, herhangi bir aksaklık tespit etmedi. Aynı zamanda turnuvada jüri üyesi olarak da görev yapacak Mulheims, daha önce gördüğü ve çok etkilendiği İzmir seyircisini salona davet etti.

BÜLENT TANIK'TAN ZİYARET

Yaklaşık iki aydır kampta bulunan (A) Milli Takım sporcularına aileleri ziyarette bulunuyor. Bunlara, oğlu Sinan Cem Tanık'ı ziyaret eden Ankara Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık da katıldı. Baba-oğul, kamp yapılan otelin lobisinde bir süre sohbet ederek hasret giderdi.

Bu arada finallerde İzmir Grubu'nda yer alan (A) Milli Takım, (A) Grubu'nda Almanya, Polonya ve Fransa ile mücadele edecek. (A) Milliler, finallere kadar Kazakistan ile 3, Bulgaristan ve Rusya ile 2'şer hazırlık karşılaşması daha yapacak.

BAYANLAR POLONYA'YA HAZIRLANIYOR

Öte yandan, (A) Milli Bayan Takımı da, 25 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında Polonya'da yapılacak Avrupa Şampiyonası Finalleri hazırlıkları kapsamında Fuar Turnuvası'na katılmak için bugün İzmir'e geldi.
Polonya'daki finallerde Fransa, Almanya ve İtalya ile birlikte (B) Grubu'nda mücadele edecek milli takım, İzmir'de Azerbaycan, Hırvatistan ve İspanya'nın katılacağı turnuvada ter dökecek.

(A) Milli Takım, turnuvada 24 Ağustos Pazartesi günü Hırvatistan, 25 Ağustos Salı günü İspanya ve 26 Ağustos Çarşamba günü Azerbaycan ile mücadele edecek. Turnuvada yarı final ve final maçları 28-29 Ağustos tarihlerinde yapılacak.

BİZE ULAŞIN