Broos'un aklında transfer var

Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos, takıma olası takviyeler üzerinde çalıştıklarını belirterek, bazı takımların bazı oyunculara verdiği 5-10 Milyon euroları veremeyeceklerini, makul fiyatlarda oyuncu aradıklarını söyledi.

Trabzonspor'da şok üstüne şok yaşanıyor. Taraftarı önünde önce Diyarbakırspor'a 2-1 mağlup olan Trabzonspor ardından da Fransa temsilcisi Toulouse FC takımına 3-1 mağlup olması bordo-mavili camiadaki moralleri altüst etti.

Fransa ekibi karşısında tur şansını zora sokan Trabzonspor'da gündeme transfer gelirken, Hugo Broos ve yönetim kurulu enkazı ayağa kaldırmak için çalışmalar yapıyor. UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçında sahasında Fransa temsilcisi Toulouse'a 3-1 mağlup olan Trabzonspor'da takıma takviye olasılığı ağırlık kazandı. Teknik Direktör Hugo Broos, transfer konusunda yönetimin kapısını çalarken, olası transferler içinde girişimler sürdürülüyor.

Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos, yaklaşık iki haftadan buyana olası takviyeler üzerinde çalıştıklarını belirterek, "Bazı olası transferler için iki haftadır çalışıyoruz. Trabzonspor'un ekonomisi ölçüsünde transfer yapmak durumundayız. Bazı takımların bazı oyunculara verdiği 5-10 Milyon Euro'ları biz veremeyiz . Makul fiyatlarda oyuncular arıyoruz. Ancak böyle bir olasılığı bulabilirsek bir transfer gerçekleştirebiliriz. Bunun üzerinde de çalışmaya devam ediyoruz."dedi.

Fransa Temsilcisi Toulouse'ye kaybetmenin acısını yaşadıklarını belirten Bross, şöyle konuştu,

" Şüphesiz ki bundan daha iyi akşamlarım oldu. Kendi sahamızda Toulouse'a 3-1 kaybetmek çok acı verici bir şey. Bir değerlendirme yapacak olursak maçın ilk yarısında elimizden gelen her şeyi yaptık. Toulouse gol yollarında çok etkiliydi. Buldukları ilk fırsatta golü hemen attılar. İlk yarı için 1-1 adil bir sonuç değildi. İkinci yarıda ilk yarıdaki gibi iyi oynayamadık. Toulouse'a çok fazla alan bıraktık.
Duran toplarda onların oyuncularını yine boş bıraktık. Bu konuda oyuncularımızı uyarmıştık. Fakat büyük bir ihmalkârlık yaptık ve 2 golü yedik. 3 golü hesaba katmıyorum çünkü bütün riskleri almıştık. Geride neredeyse devasa alanlar bırakmıştık. Bunun sonucunda da 3 golü yedik. Dürüst olmak gerekirse iki yarı arasında çok büyük fark var. İlk yarıda tamamen biz hükmederken ikinci yarıda kontrolü tamamen rakibin eline bıraktık" dedi. İki takım arasındaki kondisyon farkının ligler arasındaki kaliteyle ilgisinin olmadığını dile getiren Broos, "Bu mağlubiyetin iki lig arasındaki farktan dolayı kaynaklandığına inanmıyorum. Biz sonuca gitmesi gereken taraftık. Savunma yapmak, hücum yapmaktan çok daha kolaydı. Hücum etmesi gereken taraf bizdik. Savunma yapması gereken taraf Toulouse'du, fırsatları da yakaladık. Ama bu tür maçlarda şansta çok önemlidir. İlk yarıda şanslar yakaladık ancak golle sonuçlandıramadık. İlk yarı iki gol atabilseydik farklı sonuç çıkarabilirdik. Özellikle rakibin ikinci golü moral motivasyon açısından yıkıcı oldu. Beklemediğimiz bir anda duran toptan yediğimiz goldü. Toparlanmak için büyük bir dirence ihtiyacımız vardı ancak bunu gösteremedik" açıklamasında bulundu.

BİZE ULAŞIN