Günün içinden

Teknik adam Ümit Özat!
FUTBOL hayatına Almanya'nın Köln takımında antrenör olarak devam eden Ümit Özat, takımının Duisburg ile oynadığı hazırlık maçında sahaya ilk kez teknik direktör olarak çıktı. Köln'ün teknik direktörü Zwonomir Saldo'nun tribünden izlediği maçı Özat yönetimindeki Köln 1-0 kazandı.

F1'de benzin almak yok!

FIA (Uluslararası Otomobil Federasyonu) gelecek yıl Formula 1'de uygulanacak kuralları yayınladı. Yarış sırasında benzin alma yasağı getirilmesi dikkat çekiyor. Yeni takımlarla 26 otomobilin yarışacağı yeni sezonun sıralama turlarında bir saat içinde üç ayrı seans yapılacak. İlk 20 dakikada, en kötü 8 dereceye sahip pilot, ikinci 20'de de 8'li bir grup daha elenecek. Sona kalan 10 araç ise pol-pozisyon için mücadele edecek. Araçların minimum ağırlığı ise 15 kilo artırılarak 620 kiloya çıkarıldı.

Çokbüyüksün ALTAY...
ALTAY Kulübü Yönetim Kurulu, tüm kulüplere örnek olması gereken bir uygulamaya imza attı. Kulüpte simge haline gelmiş eski başkan ve yöneticiler için, tüm maçları izleyebilecekleri, koltuklarında isimlerinin yazdığı VIP tribünü oluşturan İzmir ekibi, buranın alt bölümünde de çocuk tribünü yaptıklarını, burasının Çocuk Esirgeme Kurumu'nda kalan çocuklara tahsis edildiğini açıkladı. Çocukların stata geliş-gidişlerinin de Altay kulübü tarafından sağlanacağını bildirildi.

PFDK'dan ilginç cezalar

PROFESYONEL Disiplin Kurulu, bazı Süper Lig kulüplerine para cezaları verdi. Saha olayları nedeniyle Galatasaray'a 20, Fenerbahçe'ye 15, Eskişehir'e 15, Bursa'ya 20 bin lira para cezaları uygulandı. Kasımpaşaİstanbul BŞB maçında protokol tribününde röportaj yapılmasından dolayı ev sahibi kulübe ihtar, Kayseri-Gaziantep maçında forma altına slogan yazan giysi giyen Beto'ya da 3 bin lira ceza verildi. Çorum- Adıyaman arasındaki özel maçta da, rakip oyuncuya kural dışı hareket yapan Çorumlu Fatih Nazlım'a 2 maç, Adıyamanspor yöneticisi Hüseyin Bozdoğan'a da 15 gün hak mahrumiyeti ceza verildi.

Talihsiz Kepez sezon açtı

BEKO Basketbol Ligi'nde ilk iki haftada Fenerbahçe Ülker ve Galatasaray Cafe Crown ile karşılaşacak olan Kepez Belediyespor dün sezonu açtı. Antrenörü Halil Üner dün hapisten çıkan Antalya ekibi ilk çalışmasını yardımcı antrenör Mehmet Bitim yönetiminde 10 oyuncuyla yapabildi.

BİZE ULAŞIN