Özgür Mehmet!

Tahkim Kurulu, Mehmet Aurelio'nun eski takımı F.Bahçe'ye 5 milyon 250 bin dolarlık tazminat ödemesi yönündeki kararı bozdu. Milli futbolcunun peşinde olan G.Saray hemen harekete geçti

Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Fenerbahçe ile eski oyuncusu Mehmet Aurelio arasındaki ihtilaf konusunda Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK) kararının bozulmasına karar verdi. Milli oyuncunun, UÇK'nın 8 Nisan 2009 tarihinde verdiği kararına karşı yaptığı başvuruyu inceleyen Tahkim Kurulu, sarı-lacivertli kulübün 5 milyon 250 bin dolarlık tazminat talebini oy çokluğuyla reddetti. UÇK, Fenerbahçe'nin geçen sezon sonunda opsiyon hakkını kullanarak, sözleşmesini 1 yıl daha uzattığı, ancak opsiyon hakkının kendisini bağlamadığı gerekçesiyle bonservis bedelsiz Real Betis'e giden Aurelio'nun, sarı-lacivertlilere 5 milyon 250 bin dolar ödemesine karar vermişti.

CİMBOM TAARRUZDA
Tahkim Kurulu'ndan çıkan Aurelio lehine bozulan karara en çok Galatasaray sevindi. Uzun süredir Aurelio'nun peşinde olan sarı-kırmızılıların, artık tamamen özgür kalan 32 yaşındaki milli oyuncuyu renklerine bağlamak için hemen harekete geçtiği öğrenildi.

BİZE ULAŞIN