Berlin günlüğü

BAYANLAR ÇEKİÇ ATMADA Polonyalı Anita Wlodarczyk, 77.96 metrelik derecesiyle dünya rekoru kırarak altın madalya kazandı. 2006 yılında 77.80 metreyle Rus atlet Tatiana Lysenko tarafından kırılan dünya rekorunu kıran Wlodarczyk sevinç gösterileri yaparken bileğinden sakatlandı. Ulusal rekor kıran Alman Betty Heidler ise 77.12 metreyle ikinci, Slovak Martina Hrasnova ise 74.79 ile 3. oldu.
ERKEKLER UZUN ATLAMADA ABD'li atlet Dwight Phillips 8.54'lük derecesiyle altın madalya kazandı. Phillips'in ardından Güney Afrika Cumhuriyeti'nden Godfrey Khotso Mokoena, 8.47 ile gümüş, Avustralyalı atlet Mitchell Watt da 8.37 ile bronz aldı.
ERKEKLER SIRIRLA ATLAMA finalinde Avustralyalı Steven Hooker, 5.90 ile altın madalyanın sahibi oldu. Yarışmada Fransız atletlerden Romain Mesnil 5.85 ile gümüş, Renaud Lavillenie de 5.80 ile bronz madalya aldı. Mesnil, 5.85'lik atlayışıyla bu sezon kendisine ait en iyi dereceyi yaptı.
ERKEKLER MARATON YARIŞINDA Abel Kirui 2:06:54'lük derecesiyle dünya şampiyonluğuna ulaştı. Vatandaşı Emmanuel Mutai ise 2:07:4'lik dereciyle gümüşte kaldı. Bronz madalya ise Etiyopyalı Tsegay Kebede'ye 2:08:35'lik derecesiyle gitti.
ERKEK ARKADAŞI ZAFERİNİ GÖREMEDİ Bayanlar Disk atmada dünya şampiyonu olan Avustralyalı atlet Dani Samuels ülkesinin gururu oldu. 65.44 metrelik atışı ile Almanlar'ın disk atmadaki efsane ismi Franka Dietzsch'i geride bırakan Samuels'in şampiyonluğu Avustralya'da bile sürpriz olarak karşılandı. Çünkü bu şampiyonaya kadar ne erkek ne de bayan hiç bir Avustralyalı atlet fırlatma dallarında Dünya Şampiyonasası ve olimpiyatlarda altın madalya kazanamamıştı. Berlin'de şampiyon olduğu saatlerde ülkesinde güneşin henüz doğmadığını söyleyen Samuels, "Ama eminim ki erken kalkıp tv'den yarışı izlemişlerdir" derken, erkek arkadaşının Abu Dabi'ye giden bir uçakta olduğu için kendisini izleyemediğini ifade etti.

BİZE ULAŞIN