Nihayet Hamilton

Formula 1'de son şampiyon Hamilton, bu yıl ilk kez bir yarışa en önde başlıyor. Avrupa GP'sinde ikinci sıra yine McLaren'den Kovalainen'in

F1'de sezonun 11. yarışı Avrupa GP'nin dün yapılan sıralama turlarında, pole-position hakkını McLaren Mercedes'ten Lewis Hamilton kazandı. İspanya'nın Valencia kentindeki 5.419 metrelik''Telefonica'' pistinde gerçekleştirilen sıralama turlarında, 1 dakika 39.498'lik derecesiyle en iyi zamanı yapan Hamilton, bugünkü yarışa en önde başlama hakkını elde etti. Geçen sezon dünşa şampiyonu olan İngiliz pilot, bu yıl bekleneni veremiyordu. Aynı takımdan Kovalainen 1:39.532'lik zamanıyla ikinci cebin sahibi olunca yarışta McLaren Mercedes ilk iki sırayı kapmış oldu.

VETTEL ZAMMINI KUTLADI
Bu sezonun flaş takımı Brawn GP'den Barrichello, 1:39.563 ile üçüncü oldu. Yıllık 3 milyon Euro'luk kontratını 10 milyon Euro'ya yükselttiği açıklanan Red Bull'un Alman pilotu Sebastian Vettel de 1:39.789'luk zamanıyla dördüncü sırayı aldı. Pilotar sıralamasının lideri Brawn GP pilotu Jenson Button, 1:39.821 ile yarışa beşinci sırada başlama hakkını aldı.

ŞAMPİYON DÖNDÜ
F-1'de geçen sezon şampiyon olan, ama bu yıl bekleneni veremeyen Lewis Hamilton, 2009'da ilk pole-position'ını İspanya'daki Avrupa GP'sinde aldı. İkinci sırada yine McLaren'den Kovalainen, hemen ardında da Brawn GP'den Barrichello var.

BİZE ULAŞIN