Hedefim 7 metre

Berlin'deki Dünya Atletizm Şampiyonası'nda tek madalyamızı getiren uzun atlamacı Melis Mey, hedefinin 7 metreyi geçmek olduğunu belirterek, "Teşekkür ederim Türkiye" dedi

DünyaAtletizm Şampiyonası boyunca adlarını haritada bulmakta bile zorlanacağımız ülkelerin aldığı madalyaları izlerken yanan yüreğimiz, 8. ve son günde bayanlar uzun atlamada gelen bronz madalya ile biraz olsun serinledi. 2008'de Fenerbahçe'nin çabalarıyla Güney Afrika'dan gelen ve TC vatandaşlığına geçen Karin Melis Mey, Berlin'de tek madalyamızı getiren isimdi.

DESTEK KRİZİ
Aslında Mey'in Türkiye'ye gelişi de bizim dışımızda gelişmişti. Güney Afrika Atletizm Federasyonu ile 'destek' konusunda anlaşmazlıklar yaşayan Mey, Haziran 2007'de Almanya'da Bad Langensalza'da 6.93 ile geliştirdiği ülke rekoru sayılmayınca gemileri yaktı. Mey'in antrenörü Andre Tompson da, bir çok defa geldiği Türkiye'de, Fenerbahçe'nin devreye girmesiyle 1983 doğumlu atlete yeni bir başlangıç sundu. Karin Melis Mey adıyla Haziran 2008'de TC vatandaşı yapılan Mey, Güney Afrika adına resmi olarak hiç yarışmadığı için bu konuda bir sorun yaşanmadı. Mey sadece 2006 İzmir'deki Dünya Üniversiteler Şampiyonası'nda Güney Afrika'yı temsil etmiş ve 6'ncı olmuştu. Ancak bu turnuva Güney Afrika'da resmi kabul edilmiyor. Eğer edilse, belki G.Afrika'dan izin almak veya para ödemek zorunda kalacaktık.

ÜST ÜSTE 3 REKOR
Apar topar götürüldüğü Pekin Olimpiyatları'nda başarılı olamasa da istikrarlı bir şekilde yükselen Mey, üst üste 3 kez kırdığı Türkiye rekorunu 31 Temmuz'da 6.87'ye çıkardı. Ve Berlin'de 6.80 ile Türkiye'ye bayanlarda bu dalda ilk kez madalya kazandıran Mey, yeni hedefinin 7 metreyi geçmek olduğunu söylerken, "Türkiye'ye bir madalya kazandırdığım için çok mutluyum. Artık büyük şampiyonalarda finalde atlayıp, madalya kazanmak istiyorum" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN