"İstifa söz konusu değil"

Trabzonspor'un bu sabahki olağanüstü genel kurulunda yaşanan sert tartışmaların ardından, Yönetim Kurulu bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı.

Trabzonspor Haluk Ulusoy Tesisleri'nde kulüp tarafından devralınan ve alınacak taşınmaz mülklerin 10 yılı aşkın süreyle uzatılmasını da kapsayan 4. madde ile 2009 yılı konsolide bütçesinin arttırılmasını içeren 5. maddenin bulunduğu gündemle toplanan ve sert tartışmaların ardından yönetim kurulunun yetki talebini geri çekmesiyle son bulan olağanüstü genel kurulun toplantısından sonra bordo-mavili yöneticiler, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde bir araya geldi.

Kulüp genel sekreteri Hasan Yener, toplantı bitiminde tesislerden çıkarken gazetecilere yaptığı açıklamada, kulüp başkanı Şener'in istifa edeceği söylentilerine ilişkin, ''böyle bir durumun söz konusu olmadığını'' bildirdi.

Yener, kulüp başkanı Şener'in kongrede yaşananlardan dolayı üzüldüğünü belirterek, ''Şener, spor kamuoyunda bu kongre tartışılacak. Bu da bizim imajımıza zarar verecek düşüncesinde...İstifa gibi bir durum söz konusu değil. Olursa genel kurul kararı olur'' dedi.

Yaşananların kendilerini çok üzdüğünü ifade eden Yener, ''Tenkit olur, eleştiri olur. Bazı şeyler, bazı kişiler tarafından kabul görülmeyebilir. Ama oradaki davranışlar, bize yakışmayacak şeyler. İstifa diye bir şey yok. Akşam bir araya gelerek kararımızı açıklayacağız'' diye konuştu.

BİZE ULAŞIN