Başkan G.Saray'ı mı kastetti?

Turkcell Süper Lig'de 3. haftanın kapanış maçında Diyarbakırspor ile Fenerbahçe arasında Diyarbakır'da oynanan karşılaşmanın yankıları sürüyor.

Diyarbakırspor Başkanı Çetin Sümer, olayları çıkartanların Diyarbakır taraftarı olmadığını söylerken, bazı internet siteleri başkanın kastettiği takımın G.Saray olduğunu iddia etti.

Sümer, Fenerbahçe maçında yaşanan olaylarla ilgili olarak düzenlediği basın toplantısında, şöyle konuştu: Maç sonrası çıkan olaylar güvenlik güçleri yüzünden çıkmıştır. Taraftarlarına sahip çıkmayan amigolar bu kulüpten içeriye giremeyecek.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Saha içinde ve dışında çok sayıda kişinin yaralandığı olaylardan sonra Diyarbakırspor yönetimi bugün bir basın toplantısı düzenledi. Ali Gaffar Okan Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısına katılan Diyarbakırspor yönetimi dünkü çıkan olayları 1951 yılında Yıldızspor'un taraftarlarını örnek gösterdi ve protesto etti.

Diyarbakırspor Başkanı Çetin Sümer, kendini bilmez üç beş tane grubun hezimetine uğradıklarını belirterek, "Buradan bütün kamuoyuna sesleniyorum. Diyarbakırspor taraftarı, bu taraftar değildir. Tamamıyla provokasyon vardı. Bazı insanlar bu maçı provoke etti. Diyarbakır taraftarı adı altında başka rakip takımların formasını giyip o rakip kulüplerin bayrağını gelip eğer o sahada açıyorsa Diyarbakır Atatürk stadında açıyorsa bunun altında çok şey ararız. Biz yönetim olarak teknik heyet olarak futbolcu arkadaşlarımız olarak biz görevimizi dört dörtlük yerine getiriyoruz. Bizi provoke etmek isteyenler amaçlarına ulaşmıştır. Ben buradan büyük bir iddiayla önünüze çıkmak istiyorum. Diyarbakırspor takımı çok iyi bir takımdır. Bunu kamuoyu da biliyor. Diyarbakırspor bir Sivasspor modeldi. Ama maalesef bizim taraftarlarımızın den beklentilerimiz bunlar değildi. Destek yerine köstek aldık. Ben bütün taraftarları aynı kefeye koymuyorum" dedi.

ŞOK SUÇLAMA: "MAÇ SONRASI ÇIKAN OLAYLAR GÜVENLİK GÜÇLERİ YÜZENDEN ÇIKMIŞTIR"

Kulüp Başkanı Çetin Sümer, Diyarbakırspor taraftarlarının hassas bir taraftar olduğunu ifade ederek, "Bütün basın ve medya bunu sürekli vurgular. Burada emniyet güçlerinin de hatası vardır. Maçtan sonra olayların büyümesinde bu hatada en büyük payı emniyet güçleri almıştır. Yetkili mercilere sesleniyorum. Herkes görevini yapsın. Dün bir karar aldık. Ben bundan sonra yönetim kurulumuzla birlikte şeref tribünü yerine seyircilerin içinde oturma kararı aldık. Bundan sonra herkes görevini yaptıktan sonra
şeref tribününe çıkacağız. Çünkü eğer şeref tribününde şerefli insanlar oturacaksa, buyursunlar otursunlar. Ben bugün Diyarbakır'ı temsil ediyorum. Bu işte bir dengesizlik bir yanlışlık vardır. Eğer Aziz Yıldırım bugün gelip şeref tribününde yer bulamıyorsa burada bir dengesizlik bir yanlışlık vardır. Bu yanlışlıkların düzeltilmesi gerekmektedir. Bu yanlışlar düzelene kadar biz yönetim kurulu olarak hiç bir şekilde şeref tribünü denilen yere çıkamayacağız. Biz şeref tribününde oturma hastası da değiliz.
Buyursun şerefli insanlar gitsin, orada otursun. Protokolün bir adabı vardır. Bu adaba hiç bir şekilde Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz uymamıştır. Biz yönetim olarak üstümüze düşen görevi yerine getirdik. Aziz Yıldırım hemşerimizdir. Yararlı veya zararlı o hiç önemli değil. Neticede hemşerimiz olarak biz onu iftar yemeğine aldık. Geçmişte bu insanın bu kulübe çok büyük katkıları olmuştur. Bunu hiç kimsede inkâr edemez. Ama o günkü kişisel çıkarlar yüzünden maalesef kendisinin şahsına ve ailesine nahoş
tezahüratlar yapılmıştır. Hatta dün iftar yemeğindeyken bana maça gelmek istemediğini söyledi. Biz zorladık. Adam geldi bu kez oturacak koltuğu yok. Böyle bir rezalet olamaz" diye konuştu.

"TARAFTARINA SAHİP ÇIKAMAYAN DİYARBAKIRSPOR AMİGOLARI BU KULÜPTEN İÇERİYE GİREMEYECEK"

Biz bu takımın bu statta maç oynayabilmesi için neler yapmadık ki. Dün koltukları söküp sahaya atıyorlar. Dün seyirci çıkıp rezalet yaptı. Söylenecek kelimem yok. Böyle bir rezalet olamaz. Seyirci gelip canlı yayında koltuk söküyor. Ben şok içindeyim. Taraftarımızın bizi desteklemesi manasında taraftarlar birliğine yaklaşık 500 adet bedelsiz bilet veriyorduk. Taraftarlar Birliği, amigolar görevini yapmadığı sürece Diyarbakırspor kulübünün kapısından giremeyeceklerdir. Bu kadar açık ve net konuşuyorum.
Eğer kendi sahamda, kendi seyircim; kendi futbolcuma, kendi teknik heyetime, su ve pet şişe atıyorsa burada bir yanlışlık vardır. Buna müdahale edecek insanlar amigolardır. Bu müdahaleyi yapmıyorsa kusura bakmasın 500 tane bilet verme gibi bir lüksüm olamaz. Flama, bayrak ve davul alma gibi bir lüksüm olamaz. Biz Taraftarlar Birliğine bu yönetim olarak sahip çıktık. Ama bu birlikler seyirciye sahip çıkamadı. Biz Fenerbahçe'yi burada yenmiştik. Biz taraftarımız sayesinde yenildik" dedi. Diyarbakırspor Basın Sözcüsü Suat Önen de, sezon öncesi çok ciddi çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Bu çalışmalara rast gele çalışmalar diyenler oldu. Fakat bunların hiç biri toplama ve rasgele çalışmalar değil. Bu yönetim daha ilk günden bu yana çok kısa sürede karar vererek geldi. Ama yaptığı her şeyi bilinçli olarak yaptı. Gittiğimiz noktada bilinçli bir noktadır. Bundan emin olun. Bunu sahada gördünüz. Yapılanları sizde kalbinizde hissediyorsunuz. Kamuoyu bunu hissediyor. Bütün Türkiye bunun
farkındadır. 3-1'lik mağlubiyete rağmen gazete sayfalarını açın bu takımın iyi bir takım olduğunu yazarlar" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN