Nihat Beşiktaş'ı karıştırdı

Beşiktaş'ta yapılan son transferlerin takım içinde büyük huzursuzluğa yol açtığı, bunun da sahaya yansıdığı iddia edildi.

Turkcell Süper Lig'in yayıncı kuruluşunda yeralan habere göre, Nihat Kahveci'nin yıllık 1 milyonu peşin 3.5 milyon Euro garanti paraya anlaşması, İbrahim Kaş'ın da 1 milyon Euro'ya imza atmasının takımda birikmiş alacaklarını da henüz alamayan diğer futbolcuların tepkisine yol açtığı belirtildi.

İbrahim kaş, geçen sezon Beşiktaş'tan 500 bin lira istemiş, alamayınca da sözleşmesi sona erdiği için sadece 350 bin lira yetiştirme parası karşılığında Getafe'ye transfer olmuştu. Beşiktaş ise futbolcusunu geri alırken Getafe'den alması gereken yetiştirme parasından vazgeçtiği gibi 850 bin Euro da bir yıl kiralama bedeli ödedi. İbrahim Kaş'ın ise bir yıl için 1 milyon Euro alacağı bildirildi.

Birikmiş alacakları da henüz ödenmeyen özellikle yerli futbolcuların ise takımın tecrübeli ismi İbrahim Üzülmez'e şikayetlerini anlattıkları ve "Biz bir yere gitmedik, yıllardır oynuyoruz; gidip de gelenlerin yarısını kadar bile alamıyoruz. Özellikle İbrahim'in kariyeri ortada. Beşiktaş'tan gitmeden oynadığı maçlar da aldığı para da belli. Yurtdışından trensfer edildiği için mi şimdi bu kadar para alıyor" dedikleri belirtildi.

İbrahim Üzülmez'in ise bu konuyu Başkan Yıldırım Demirören ile göreşeceğini söylediği öğrenildi.

Sezon başında Villereal'dan transfer edilen ve yıllık 3, 5 milyon Euro'ya imza atan Nihat'ın da alacağı peşinat olan 1 milyon Euro'yu henüz almadığı ve bu konuyu yöneticilere ilettiği belirtildi. Yöneticilerin ise Nihat'a ay sonuna kadar parayı ödeme konusunda garanti verdikleri ifade edildi.

BİZE ULAŞIN