Broos: Mucize şansımız var

UEFA Avrupa Ligi play-off turu rövanşında yarın Fransa'nın Toulouse FC ile karşılaşacak olan Trabzonspor'da teknik direktör Hugo Broos, futbolda mucize denilenlerin gerçeği dönüştüğünü birçok kez gördüğünü ve bunu gerçekleştirmeye çalışacaklarını söyledi.

Broos, maçın oynanacağı Stadium de Toulouse'de bordo-mavili takımın yapacağı antrenman öncesi düzenlediği basın toplantısında, son günlerde parlak bir dönem geçirmediklerini belirterek, ''Buraya gelirken ilk maçı 3-1 kaybetmiş bir takım olarak geldik. Yarın Toulouse karşısında psikolojik bir avantajımız olacak ve bunu kullanacağız'' dedi.

Kendilerinin kazanacak çok şeyi olduğunu ve bu düşünceyle Toulouse'a geldiklerini ifade eden Broos, ''Toulouse'in ise kaybedecek bir şeyi var. Bu onları endişelendirebilir. Futbolda 40 yıllık deneyimim var. Mucize denilenlerin gerçeğe dönüştüğünü birçok kez gördüm. Bunu gerçekleştirmeye çalışacağız'' diye konuştu.

İlk maçta aldıkları 3-1'lik sonuca karşın umutlarını yitirmediklerini kaydeden Broos, şöyle devam etti:
''Buraya kesinlikle tur atlama isteği ile geldik. Yarın bunun için elimizden geleni ortaya koymaya çalışacağız. İlk maçta düştüğümüz duruma düşmek istemiyoruz. O maçta ilk yarı ortaya koyduğumuz oyun çok fazlasını hak ediyordu. İkinci yarı oyundan düşmüştük. Burada bunu engellemeye çalışacağız. Erken gol atarak rakibimizi paniklemesini sağlamak istiyoruz. Bazılarının mucize dediği şeyi gerçekleştirmek için şansımız var. Bunu zorlayacağız.''

''TAKIMIMA GÜVENİYORUM''

Broos, alınan sonuçlardan mutsuz olduğunu, ancak hayal kırıklığına uğramadığını kaydederek, ''Takımıma güvenim sonsuz. Pazar günkü maçtan ve ondan önceki Diyarbakırspor maçından sonra çok büyük üzüntüler yaşadık. Bunu takım halinde yaşadık. Ama buraya enerji dolu geldik. Mucize imkansız denilen şeyi gerçekleştirmek istiyoruz. Üzgün olabiliriz ama takıma güvenimizden bir şey kaybettik'' dedi.

İlk maçta rakip takımın golcü oyuncusu Gignac'ı durdurmayı maç içinde denediklerini belirten Broos, ''Ona özel bir oyuncu verdik. Durdurmaya çalıştık ama durdurmamız mümkün olmadı. Gignac, çok iyi bir hücum oyuncusu, çok uyanık nerede pozisyon alacağını biliyor. Yarın aynı duruma düşürsek bizim için hayal kırıklığı olur. Onu özel markaj ile durdurmaktansa kollektif olarak durdurmaya çalışacağız. Çünkü bu önemleri boşa çıkaracak bir oyuncu'' diye konuştu.

Hugo Broos, sakatlığı nedeniyle baş parmağı pansumanlı olan Egemen'in yarın bandajla sahaya çıkıp çıkmayacağına bakacaklarını, bu futbolcunun haricinde başka sorunlarının bulunmadığını kaydetti.

SYLVA: ''YARIN BİZİM GÜNÜMÜZ OLACAK''

Broos'un basın toplantısının ardından bordo-mavili takımda Tony Sylva, daha sonra da Selçuk İnan açıklamalarda bulundu.

Senegalli kalecisi Sylva, ilk maçta rakipleri karşısında ağır bir mağlubiyet aldıklarını hatırlatarak, ''Ama yarın bizim günümüz olacak. Buna inanarak geldik. Zor bir işin peşindeyiz. Bunu gerçekleştirmek için sahada ne gerekiyorsa yapacağız. Turu geçme hevesi ile geldik. Yarın bunu göreceksiniz'' dedi.

İlk maçta rakiplerinin aldığı sonuca şaşırmadığını ifade eden Sylva, ''Çünkü, Fransız ligini yakından tanıyan biri olarak form durumlarını biliyordum. Takım arkadaşlarım sorduğunda onlara anlatıyordum. Toulouse'un giderek yükselen form grafiği var. İlk maçta bizi şaşırtmadı'' diye konuştu.

Selçuk İnan da imkansız diye bir şeyin olmadığını kaydederek, ''Biz, buraya tatile gelmedik. Başarmak için geldik. İşimizin zor olduğunu biliyoruz, ancak bunu da başaracak güçteyiz. Yarın inşallah istediğimiz sonucu alıp Trabzon'a mutlu şekilde döneceğiz'' ifadesini kullandı.

BİZE ULAŞIN