Edu yönetimi topa tuttu

Geçtiğimiz sezon sakatlandıktan sonra uzun süre takımdan ayrı kalan ve sezon başında sözleşmesi tek taraflı fesh edilen Edu, ülkesine giden Fenerbahçe Yönetimi'ne ağır eleştirilerde bulundu.

Edu, sakatlandığı için gönderilmenin kendisini çok üzdüğünü belirterek, ''Kontratım tek taraflı feshedildi ve 'Git hakkını FIFA'da ara' dendi. İhtiyacım olduğu dönemde kulüp bana sırtını döndü. Olanlardan dolayı bugünkü düşüncem Türkiye'ye bir daha dönmemek.'' dedi.

Sekiz adet bavulla Münih aktarmalı uçakla ülkesine dönen Edu, hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda üzüntüsünü dile getirdi. Öncelikle kendisini iyi ağırladıkları için Fenerbahçe taraftarı ve Türk halkına teşekkür ederek sözlerine başlayan Edu, üç yıl süreyle takımına en iyisini verdiğini ancak sakatlandıktan sonra bu şekilde gitmenin kendisini üzdüğünü ifade etti.

Edu, ''Son aylarda yönetimin bana davranışları için üzüldüm. Son üç senede yaptıklarım ve sakatlığımdan dolayı yönetim tarafından biraz daha profesyonel, saygı, sevgi görmek isterdim. Ben burada oynarken sakatlandım. Kulübe ihtiyacım olduğu dönemde yönetim bana sırtını döndü. Kontratım tek taraflı feshedildi ve 'Git hakkını FİFA'da ara' dendi. Ben böyle bir davranışı beklemiyordum açıkçası'' diye konuştu.

AZİZ YILDIRIM BENİMLE GÖRÜŞMEDİ

Brezilya ve Avrupa'dan birkaç kulüple görüştüğünü anlatan Edu, Galatasaray'dan da teklif gelse olanlardan dolayı Türkiye'ye bir daha dönmemeyi düşündüğünü vurguladı. Brezilyalı futbolcu, geçen yılki hayal kırıklığında Aragones'in yanı sıra futbolcular ve yönetimin payı olduğuna da işaret etti.

Başkan Aziz Yıldırım'ın görüşmek istemesine rağmen kendisini kabul etmediğini vurgulayan Edu, ''Başkan benimle konuşmadı. Birkaç yöneticiyle görüştüm. Giderken başkandan beklediğim saygıyı göremedim. Takımdaki Brezilyalılarla da görüştüm'' izahını yaptı.

Sözleşmesi tek taraflı feshedildiği için Fenerbahçe'de bir yıllık alacağı olduğunu kaydeden Edu, Arthur Zico'nun teknik direktörlük yaptığı zamanı özlediğini söyledi. Zico ile görüştüğünü ve kendisiyle tekrar çalışmanın büyük zevk olacağını belirten Edu, Türkiye'de oynamak isteyen Brezilya futbolculara, ''Türkiye muhteşem bir ülke. Fenerbahçe taraftarı fantastik. Ama yönetimin profesyonel olmadığını söylerim''dedi.

BİZE ULAŞIN