Kayserispor'dan hakem tepkisi

Kayserispor Yönetim Kurulu, 4-1 yenildikleri Galatasaray maçını yöneten hakemle ilgili olarak, ''Halis Özkahya, kulübümüz tarafından güvenilir olarak algılanmamaktadır'' değerlendirmesinde bulundu.

Kulübün internet sitesinde yapılan duyuruda, 23 Ağustos'ta Galatasaray ile oynanan maçın hakemi Halis Özkahya ve yardımcı hakem Serkan Gençerler'in, müsabakanın sonucuna ''direkt etki edecek yönetim zafiyeti gösterdiği'' iddia edildi.

Galatasaray'ın attığı ilk golde kaleci Souleymanou'ya faul yapıldığı, bunun bir hata olarak görülemeyeceği belirtilen duyuruda, yan hakemin yakınında olan bu pozisyonu görmeyip, uzakta olmasına rağmen orta hakemin aut kararına karşı, korneri göstererek, 2. gole neden olduğunu öne sürülen duyuruda, şu ifadelere yer verildi:

''Yardımcı hakem, kendisine çok daha yakın olan bir pozisyonda kaleciye yapılan aleni faulü görememesini olgunlukla karşılayıp, basit bir hakem hatası olarak görmemizi kimse bizden isteyemez. Hiçbir orta hakem, 10 metre önündeki pozisyon için 70 metre mesafedeki yardımcı hakemine uyarak karar değiştirmez. Sayın Halis Özkahya'nın oyun içindeki kararları ve kart kullanımı da, adil yönetimi benimsemiş bir hakemin vereceği kararlar değildi. Sayın Halis Özkahya, daha önce de kritik müsabakalarımızda kulübümüz aleyhine kabul edilmez hatalar yapmıştır. Üzülerek belirtmek isteriz ki, adı geçen hakem, kulübümüz tarafından güvenilir olarak algılanmamaktadır.''

Geçen sezon Galatasaray ile hem ligde hem de Fortis Türkiye Kupası maçlarında da ''hakem hataları yapıldığı'' iddia edilen duyuruda, ''Kimilerinin kamuoyu baskısından, kimilerinin de nedenini bilmek istemediğimiz sebeplerden yapmış olduğu hatalar, zaten çok güçlü olan büyük takımlar ile mücadele etmemizi imkansız hale getirmiştir. Kulübümüz, Federasyonumuza ve Merkez Hakem Kuruluna olan güven ve desteğini hep sürdürmüştür. Sahada yapılan hataları çirkefleştirerek başka zeminlere çekmemiştir. Tüm kurumlardan da benzer adalet ve saygıyı bekleme hakkımızın olduğunu belirtmek isteriz'' denildi.

BİZE ULAŞIN