"Üç büyüklerle yarışmak kolay değil"

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 26.08.2009 13:54 ABONE OL
Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, kendisinin ve yönetiminin, Trabzon'un tarihinde olmayacak olan projeler geliştirmeye çalıştıklarını belirterek, ''Üç büyük kulüple yarışacak boyutta Trabzonspor yönetmek, çok kolay bir iş değil'' dedi.

Şener yaptığı açıklamada, amaçlarının sadece Trabzonspor'a ek gelir kaynakları sağlamak olduğunu belirterek, dünkü kongreye işaretle, şöyle dedi:

''Trabzon'da ya da başka bir yerde Trabzonspor kulübüne tahsis edilecek, yani kiraya verilecek yerlerin, 10 yıldan daha fazla bir süreyle büyük kuruluşlara verilerek gelir sağlanmasını amaçlayan bir istekti bu. Bizim yönetim kurulu olarak zaten 10 yıllık bir yetkimiz var. Fakat uluslararası büyük kuruluşlar, kira kontratlarını 15 yıldan aşağı yapmak istemiyorlar. Biz bunun için istiyorduk. Çok da önemli bir şey değil. Vermeyebilirsin.''

Kongrede yaşanan gerginliğin kişisel nedenlerden çıktığını ve Trabzonspor'a yakışmadığını ifade eden Şener, şöyle devam etti:

''Bazılarının kulüple olan alışverişlerinden, bazılarının yönetime girip çıkmasından, kişisel nedenlerden dolayı Trabzonspor'a yakışmayacak, hareketleriyle şık olmayan bir kongre ortaya çıktı. Bunu da fazla uzatmanın bir anlamı yoktu ve geri çektik. Bizi gerçekten üzdü. Ben ve arkadaşlarım Trabzon'un tarihinde olmayacak olan projeler geliştirmeye çalışıyoruz. Şevkin kırılmaması lazım. Genç bir ekip var ve onlara sahip çıkmak gerekiyor.''

BİZ GELİRKEN NE VARDI ?

Şener, yönetime geldikleri günden itibaren Trabzonspor için önemli projelere imza attıklarını vurgulayarak, yönetime talip olanların kongre sürecinde ya da öncesinde adaylığını belirtebileceğini söyledi.

Yönetimleri döneminde yaptıkları çalışmalara değinen Şener, şöyle devam etti:

''Biz seçilirken ne HES vardı, ne Trabzoncell vardı, ne de TS Club'un cirosu yüksekti. Biz kendi dönemimizde bunları yapıyoruz. Bizden sonra gelecek arkadaşlar da değişik fikirler bulsunlar. Mevcut olan projelere, kendi dünyalarını inşa etmesinler. Bırakın da o projeler üzerinden tasarruf, bizim hakkımız olsun. Biz bu hakkı isterken Trabzonspor'a yeni mali kaynaklar açmak için bunu istiyoruz. Bu zevk ve şevk işidir.''

BEN SADECE HİZMET ETMEK İSTİYORUM

Trabzonspor Kulübü Başkanı olarak tek amacının takımın geleceğine katkı sağlamak olduğunu ifade eden Şener, ''Ben sadece hizmet etmek istiyorum. Bu makamlara aday olmak isteyen varsa kongre zamanında çıkar aday olurlar veya kongre zamanı olmasa bile bunu söyleyebilirler. Üç büyük kulüple yarışacak boyutta Trabzonspor yönetmek çok kolay bir iş değil. Biz de dört dörtlük yönetmiyoruz. Bizim de mutlaka hatalarımız vardır. Bu işleri yapmak moral işidir. Çok mu moralliyiz, değiliz. Kırgın mıyız, evet kırgınız'' diye konuştu.