Yok bensiz olmaz!

5-0'ın rövanşında teknik direktör Rijkaard'ın dinlendirmeyi planladığı Arda, "Ben Galatasaray'ın kaptanıysam takım arkadaşlarımı bu maçta yalnız bırakmam" dedi ve Estonya kafilesine alındı

UEFA Avrupa Ligi play-off ilk maçında 5-0 mağlup ettiği Levadia Tallinn ile yarın oynayacağı rövanş karşılaşmasını formalite olarak gören Galatasaray Teknik Direktörü Rijkaard'ın dinlendirmeyi düşündüğü kaptan Arda, takım arkadaşlarını yalnız bırakmak istemeyince kafileye dahil edildi. Hollandalı teknik adamla görüşen Arda'nın "Turu garantilemiş de olsak takımdan ayrılmak istemiyorum" dediği öğrenildi. Bu sabah Estonya'ya gidecek Galatasaray kafilesinde sakatlığı süren 7 futbolcu yer almayacak. Linderoth, Uğur, Keita, Ayhan, Kewell, Serkan Çalık ve Hakan Balta'nın tedavilerini İstanbul'da sürdürebilmeleri için Tallinn'e götürülmeyeceği, Manisa ve Eskişehir'e gitmeleri gündemde olan kaleci Aykut ve Volkan Yaman'ın da kadroda yer almayacağı bildirildi.

BAROS YOK FORMA NONDA'NIN
Rijkaard'ın, maç trafiği nedeniyle Gökhan Zan ve Milan Baros'u Estonya kadrosuna almadığı, 17 kişilik kadroda yer bulan Servet Çetin'in ise yedek soyunacağı öğrenildi. Rijkaard'ın ayrıca Leo Franco'nun yerine Orkun'a şans tanıyacağı, defansın göbeğinde ise Emre Aşık ve Emre Güngör'e forma vermesi bekleniyor. Sağ bekte Sabri, Uğur'un sakatlık haberi sonrası Tallinn kafilesine dahil edildi. Orta sahada ise Mehmet Topal ve Barış görev yapacak. Elano'nun ilk kez ilk 11'de oynaması beklenirken, Baros'un yokluğunda Nonda görev yapacak.

HAYIRSEVER ARDA
Türk Böbrek Vakfı, Yeşilköy Dürümcü Baba Restorant'ta bir iftar yemeği verdi. Böbrek Vakfı'na destek amacıyla yapılan yemeğe Galatasaray kaptanı Arda ve Mehmet Topal ile sunucu Saba Tümer ve sanatçı Yılmaz Morgül katıldı. Vakıf Başkanı Timur Erk, "Arda uzun süredir bizim vakfımıza destek oluyor ona çok teşekkür ediyoruz" derken Arda da, "Burada olmaktan çok mutluyum, Böbrek Vakfı'na destek vermekten her zaman gurur duydum, destek olmaya devam edeceğim" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN