15 yıllık rüya gerçek oluyor

Türk sporunun bir hayali daha gerçekleşiyor. İstanbul Buz Pateni Pisti hizmete girmek için gün sayıyor.

Zeytinburnu'nda yaklaşık 15 yıldır inşası süren buz pateni pisti, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Buz Pateni Federasyonu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ortaklaşa çabalarıyla tamamlanmak üzere.


Yetkililer yoğun bir çalışmanın yaşandığı İstanbul Buz Pisti'nin 25 Eylül tarihinde hizmete girmesi için tüm imkanların seferber edildiğini belirtti. Böylece 2010 Avrupa Kültür Başkenti olma onurunu yaşayan İstanbul, 15 yıllık hasretin ardından Eylül ayında buz pateni pistine kavuşacak.

AÇILIŞIN HEMEN ARDINDAN ULUSLARARASI ORGANİZASYON

İstanbul Buz Pisti, 15 yıl gibi uzun bir sürede inşa edilmesine rağmen, hizmete girmesinin hemen ardından uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapmanın haklı gururunu yaşayacak.
Buz Pateni Federasyonu tarafından 14-18 Ekim 2009 tarihlerinde düzenlenen Bosphorus Grand Prix'ne ev sahipliği yapacak olan İstanbul Buz Pisti bundan böyle Türk sporunun hizmetinde olacak.

Dünya Grand Prix'nin bir ayağı olan organizasyona şu ana kadar 33 ülkeden 111 sporcunun katılacağını bildirdiği Grand Prix'ne 300 kişi uçak rezervasyonu yaptırdı. Yetkililer, Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilecek olan Grand Prix'nin, buz pateni sporunun ülke çapında tanınması ve gelişimi için de büyük önem taşıdığına dikkat çekiyorlar.

BİZE ULAŞIN