Bursaspor'da hedef galibiyet

Bursaspor Kaptanı Ömer Erdoğan, Trabzonspor deplasmanında alacakları galibiyetin, ligdeki gidişatlarını belirleyeceklerini söyledi.

Tecrübeli defans oyuncusu Ömer, Özlüce Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında, Eskişehirspor karşısındaki yenilginin ardından Ankaragücü maçında güzel bir oyun sergileyememelerine rağmen kazanmalarının önemli olduğunu ifade etti.

Deplasmandaki Trabzonspor maçını kazanarak, milli maç arasına iyi sonuçla girmek istediklerini dile getiren Ömer, ''Trabzonspor karşısında alacağımız galibiyet, ligdeki gidişatımızı belirleyecek özellikte. 15 yıldır galip gelemediğimiz Trabzonspor deplasmanından istediğimiz neticeyi alıp, galibiyet hasretine son vermek istiyoruz'' dedi.

Ömer, her maçın ayrı bir final olduğunu belirterek, başarı için önlerindeki maçlara konsantre olmaları gerektiğini vurguladı.

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin sergiledikleri oyunla şampiyonluğun en güçlü adayları olarak gösterildiğinin hatırlatılması üzerine Ömer, ''Lig uzun bir maraton. Henüz çok takım hazır değil. Fenerbahçe ve Galatasaray'da, bireysel becerisi yüksek oyuncular var. İyi transferler yaptılar. Biz takım oyunu oynuyoruz. Birkaç hafta içinde diğer takımların oyunlarının oturmaya başlamasıyla aradaki farkın kapanacağına inanıyorum'' diye konuştu.

Forvet oyuncusu Turgay Bahadır ise Trabzonspor maçının önemine dikkati çekerek, ''Trabzonspor karşısında takımıma gol kazandırmak istiyorum. Ama önemli olan takımın kazanması'' dedi.

Turgay, takıma alışıp alışamadığı yönündeki soruya ise ''Takımda arkadaşlık ve yardımlaşma güzel. Zorluk yaşamadım. Tecrübeli oyuncular, genç oyunculara her zaman yardımcı oluyor ve başarılı olmaları için birikimlerini onlara aktarıyor'' cevabını verdi.

BİZE ULAŞIN