"TFF'den ceza beklemiyoruz"

Kahramanmaraşspor Kulübü Başkanı Muhammet Günkut, Zahospor ile izin alınmadan karşılaştıkları gerekçesiyle kulübe ceza verilebileceği yönündeki iddialara katılmadığını söyledi.

Günkut, bilgi eksikliğinden dolayı Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) karşılaşma ile ilgili müracaatı geç yaptıklarını belirterek, şöyle dedi:

''Dün bizi yetkililer uyardılar ve gerekli girişimlerimizi yaptık. Ancak işlemlerimiz dün yetişmedi. İçişleri Bakanlığı'ndan onaylanması gerekiyordu. Biz de herhangi bir sorun yaşanmasın diye, tedbir amaçlı Kahramanmaraş Valiliği'ne antrenman maçı şeklinde dilekçe verdik'' dedi.

Kulüp olarak riske girmemek amacıyla böyle bir girişimde bulunduklarını anlatan Günkut, TFF'den herhangi bir ceza beklemediğini kaydetti.

Günkut, hafta sonu deplasmanda yapacakları Elazığspor maçına da değinerek, ''Takımımız tam hazır değil. Ama rakibimizin de durumu iyi değil. Ama her şeye rağmen üstesinden geleceğimize inanıyorum'' diye konuştu.

Futbolcuların lisans paralarını bugün ve yarın yatıracaklarını belirten Günkut, Kahramanmaraş halkını takımına sahip çıkmaya davet etti.

BİZE ULAŞIN