"Adımızı finale yazdırmak istiyoruz"

Galatasaray'ın kaptanı Arda Turan, UEFA Avrupa Ligi'nde eşleştikleri takımların kendilerine rakip olamayacağını belirterek, "Avrupa Lig'i finaline adımızı yazdırmak istiyoruz." dedi.

Monaco'da yapılan kura çekiminin ardından GSTV'nin canlı yayınına telefonla katılan genç futbolcu, şimdilik her şeyin yolunda gittiğini söyledi.

Sarı- kırmızılıların eşleştikleri takımları değerlendiren Arda, "Rakiplerimizin geçmişine baktığımız zaman güçlü ve iyi takımlar olduğunu görüyoruz. Ancak Galatasaray, daha büyük geçmişe sahip. Bu nedenle gruptaki takımlar Galatasaray'a rakip olabilecek takımlar değil. Bu maçları kazanıp Avrupa finallerine adımızı yazdırmak istiyoruz." diye konuştu.

Futbol takımının oynadığı karşılaşmaların sıklığıyla ilgili yöneltilen bir soruya ise genç oyuncu, "Galatasaray'ın başarısı her şeyden daha önemli. Yeter ki takımımız başarılı olsun. Biz yorulmaya razıyız." cevabını verdi.

SEZGİN: AVRUPA LİGİ'NDE BAŞARILI OLMAK İSTİYORUZ

Galatasaray Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin de, Galatasaray'ın gruptan çıkmak zorunda olduğunu kaydetti.

Kulüp olarak çok iyi bir kadro kurduklarını belirten Sezgin, "Çok iyi bir kadromuz var. Rakiplerimiz kim olursa olsun küçümsememek zorundayız. Rakiplerimizi ciddiye alarak UEFA Avrupa Lig'inde başarılı olmak istiyoruz." açıklamalarında bulundu.

Sezgin, fikstürün de belli olduğunu açıklayarak, açılış maçını 17 Eylül'de İstanbul'da Dinamo Bükreş ile oynayacaklarını belirterek, ''1 Ekim'de Panathinaikos ile deplasmanda gruptaki ikinci maçımızı oynayacağız. Daha sonra Sturm Graz ile bir içerde bir de dışarda maçımız var. Grubumuzdaki 5. maçımızı Dinamo Bükreş ile deplasmanda, grubun final niteliğini taşıdığına inandığım Panathinaikos ile de İstanbul'da oynayarak grup maçlarını tamamlayacağız.'' dedi.

BİZE ULAŞIN