Bu lige de 'devam' dedi

"Önceliğim Türkiye Ligi" diyen Daum'un Fenerbahçesi, bir ara yenik duruma düştüğü Sion rövanşında, Brezilyalı Andre Santos'un iki golüyle beraberliği kurtardı ve Avrupa'da da yoluna devam etti

Cuma 28.08.2009
Son Güncelleme: Cuma 28.08.2009
ABONE OL
Bir gün önce en iyi 11'i sahaya süreceğini söyleyen Daum da Sion karşısında değişimi tercih etti. "Forma mücadelesi verenler bu şansı ne zaman bulacaklar" diye düşünürken kadroyu görünce karar mantıklı geldi. Ama bu kez başka bir soru gündemdeydi: Bu isimler arzulu gözükmezlerse o zaman ne için ısrar edilecek? 2. dakikada Santos'un Geoffroy'dan kaptığı topla bulduğu gol rahat başlayan F.Bahçe için ekmeğin üzerindeki kadayıf olmuştu. Ama sarı-lacivertliler heyecan yaşatmayı başardılar! 9'da Vanczak'la gelen golün ardından Semih'in 15 ve 20'de kaçırdığı iki pozisyon vardı. Fenerbahçe üretemiyor ve "Ben farklı planlara hazır değilim" mesajı veriyordu. 30'da Volkan Dabo'yu düşürüp Chihab maçın skorunu 2-1 yaptığında Kadıköy'de beklenmeyen bir panik kendini gösterdi. Neyse ki uzun sürmedi ve 40'ta Kazım'ın düşürülmesi bu kez temsilcimize penaltı getirdi. Santos skoru 2-2 yaptı.

BEKLENMEDİK SKOR!
İkinci yarı iki taraf da durgundu. 70'den sonra F.Bahçe ağırlığını koyar diye bekledik ama olmadı. Bu sezon görmeye alışmadığımız top kayıpları buna neden oldu. Beslenemeyen Semih'in yanı sıra Volkan'ın kurtarışları skorun dengede kalmasına neden olurken 77'de giren Güiza 3 dakika sonra en ciddi fırsatlardan birini bulup Vanins'le teke tek kaldı ama yine dışarı attı. F.Bahçe bu skorla Avrupa Ligi'ne 'merhaba' derken Saracoğlu'nda şov bekleyenler 'beklenmedik' skorla ayrılmak zorunda kaldılar.