Duran top zaafı!

LEVENT TÜZEMEN: Duran top zaafı (SABAH)

Rijkaard, Tallinn'de rotasyonun boyunu uzatınca takım uyumundan yoksun bir Galatasaray izledik. 5-0'lık skora imza atan kadrodan sahada sadece kaleci Leo, Sabri ve Aydın vardı. Tam sekiz oyuncu değişmişti.

Oyunu kurmada ve final paslarında tüm yük Elano'nun sırtına bindi. Brezilyalı yıldız sıkı markaj altında oynamasına rağmen, Nonda'ya mükemmel bir gol pası verdi. Genç Serdar, Elano'nun iki gollük pasını tecrübesizliği nedeniyle gole dönüştüremedi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...


Talinn'in Puri ile kazandığı gol, Mehmet Topal'ın pozisyon hatasıydı. Puri boy olarak Topal'dan çok kısaydı. Ama atış yapıldıktan sonra top gelirken avantajlı durumda olan Topal'ın topla arasına girip kafayı rahat vurdu.

ŞÜKRÜ KANBER: İki puan kayıp (FOTOMAÇ)

Avrupa fatihi uzun yıllar rakiplerinin erken kupa mesaisine başlamasına engel olan puanları tek başına topladığı için bu maçtan ülke puanı adına sadece üç puan almasına razıydık. Ancak olmadı, iki puan kaybedildi. Galatasaray takımı 5-0 gibi son derece agresif bir skorun ardından deplasmana resmen tatil için gitmişti.

Bu maçı kendi açısından en değerli kullanan oyuncu genç Serdar oldu. PAF takımı oyuncusuyken bu kadar kaliteli oyuncuların arasında sahaya çıkıp soğukkanlı futbol gösterisi yapabilmek genç oyuncular için çok kolay değil. Serdar'ın kumaşı sarı-kırmızılı formaya aday bir görüntü çiziyor.

BÜLENT TULUN: Zorlanmadan (FOTOMAÇ)

Fırsattan istifade ederek hem as oyuncularını dinlendirmek hem de rotasyon yaparak yedek oyunculara maç deneyimi kazandırmak onları diri tutmak açısından akıllıcaydı. İşi ilk maçta bitiren Galatasaray üçüncü sınıf rakibine karşı çok üstün bir oyun ortaya koydu.

Galatasaray orta sahasında forma kapmak bu yıl aslanın ağzında değil adeta midesinde. İyi bir profesyonel olarak hocasının isteklerini yerine getirmeli ve uyumsuzluk yapmamalı.
Volkan Yaman ilk 24'te tutulmayacak bir oyuncu değil. Neden apar topar satıldı anlamakta zorlanıyorum. Neticede UEFA Avrupa Ligi'ne zorlanmadan kalındı. Rijkaard umarım dile getirdiğimiz eksikleri zaten tespit etmiştir.

İSMET TONGO: 1-1 hiç yakışmadı (FOTOMAÇ)

Galatasaray bunca yıldır katıldığı Avrupa kupalarında en kolay turunu atladı. Aslında maç Avrupa Ligi'ne katılma açısından çok önemliydi. İstanbul'daki maçı 5-0 gibi farklı bir skorla kazanan Cimbom sakatlar dışında rövanş kadrosunu çok değiştirmişti.

Devre bitene kadar Levadia'nın, bir belki iki kaçan ciddi gol fırsatı vardı. Buna karşılık Galatasaray'ın Serdar Eyilik ve Nonda'nın ayağında kullanamadığı fırsatlar ise en az dört tane idi. Bu da dört gol demekti. Ben bu yarıda başta Elano, Serdar ile Sabri'yi beğendim.

Maç da 1-1 sona erdi. Tur rahat geçildi ama bence 1-1'lik skor Galatasaray'a hiç yakışmadı.

MEHMET DEMİRKOL: Psikolojik üstünlük (MİLLİYET)

Galatasaray'ın yedeklerinin yetenek veya kişisel performans sorunu yok. Bu oyunculardan bir ya da ikisini asıl takıma koyduğunuzda bir defo görmezsiniz. Serdar'dan Serkan'a, bu oyuncular A takımda, asıl takımda sıkıntı çekmeden forma giyebilirler.

Galatasaray yedeklerinin tamamını asıl kadronun içinde kullanabilecek durumda. Ben bu maçta iki gerçekten üzülebilecek hal gördüm. Yeterince test edilmemiş olsa bile Franco'nun sadece hali tavrı bile (Bu kalecilikte çok önemlidir) De Sanctis'in çok gerisinde. Ve asıl önemlisi Nonda'nın sakatlığı ciddiyse Sercan transferi yatabilir.

BİZE ULAŞIN